Weleda

Akcja Lato 2012 Gdańsk

📅 sobota 21.07.2012
Akcja Lato 2012 Gdańsk

Tematem przewodnim będzie bowiem współczesny kurort i z nim związane atrakcje sportowo-relaksacyjne: tenis i inne zabawy sportowe na świeżym powietrzu, masaże, pokazy makijażu, warsztaty tworzenia letniej biżuterii itp. Dzieciom, podczas proponowanych zajęć towarzyszyć będzie słoń, jako gość na ul. Północnej, który odwiedził Brzeźno już zimą. Oprócz tego proponujemy trzy wernisaże wystaw, plenerowe zajęcia malarskie, instalacje podwórkowe, występy muzyczne, projekcje filmowe i szereg warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych. Wstęp wolny.

Święto Ulicy Północnej
21.07.2012 w godz. 16.00 – 22.30

Program Święta

21 lipca 2012 r.
w godz. 16.00 – 22.00
miejsce ul. Północna w Gdańsku Brzeźnie
Wstęp wolny

16.00 – 19.00 – warsztaty artystyczne dla dzieci na terenie posesji przy budynku na ul. Północnej 5 i Północnej 1
– warsztat ceramiczny
– warsztat robienia biżuterii
– warsztat plastyczny
– warsztat sadzenia roślin i ozdabiania doniczek
– scrabble
– warsztat kulinarny

16.00 – 20.00 – otwarcie wystaw
– wystawa fotograficzna na płocie przy ul. Północnej 5
– wystawa prac beneficjentów Fundacji „Sprawni Inaczej"
– wystawy: „Zamalowane myśli" Anny Glinkowskiej oraz prac Małgorzaty Karpińskiej w Galerii przy ul. Północnej 1 na 10-lecie Klubu Myśli i Słowa

17.00 – 20.00 – projekcje filmów animowanych dla dzieci – telewizory w podwórkach na prywatnej posesji

17.00 – 20.00 – tenis na korcie przy ul. Północnej 5 – możliwość nauki podstaw gry

17.00 – 20.00 – darmowe masaże relaksacyjno-lecznicze w budynku ul. Północnej 5

17.00 – 18.00 – prelekcja dotycząca sztuki jubilerskiej i bursztynu – prowadzenie pracowniczka (pani Ludmiła Skulbaszewska) Muzeum Bursztynu w Gdańsku – w budynku przy ul. Północnej 5

19.15 – projekcja filmu „Les Vacances de Monsieur Hulot" („Wakacje pana Hulot") (1953) w reż. Jacquesa Tati, czas trwania: 1 h 57 min. – w budynku przy ul. Północnej 5
Pan Hulot wybiera się na wakacje do cichego, nadmorskiego kurortu. Wraz z jego przybyciem kończy się spokój hotelowych gości – nie mając złych intencji, bohater co chwila powoduje katastrofę.

21.30 – projekcja filmu „Na północ od Kalabrii", reż. Marcin Sauter (debiut Szkoły Wajdy, 2009), czas trwania 67 min.

Reżyser o filmie: „Film… jest próbą stworzenia miejsca – miasta gdzie dobrze się żyje. Gdzie ludzie się znają, tolerują swoje wady, spotykają się żeby porozmawiać, posiedzieć razem. Film był rodzajem happeningu. Aktorzy i ludzie z zewnątrz wprowadzeni do małego pięknego miasta na Śląsku wspólnie z mieszkańcami przygotowywali przez miesiąc wielki festyn. W niewielkiej przestrzeni rynku i kilku uliczek, praca, rozmowy i wspólne spędzanie czasu zdominowały życie Chełmska Śląskiego.
Na jeden letni miesiąc Chełmsko stało się dekoracją filmu o mieście idealnym.

Dodatkowe atrakcje: wypożyczalnia sprzętu kurortowego (piłki, rakietki do gry, frisbee itp.), sprzedawcy wrażeń znad morza, huśtawki
Półka bookcrossingowa – można przynieść lub zabrać książki.

współorganizatorzy: Projektornia GAK, Fundacja „Sprawni Inaczej", Klub Myśli i Słowa
Współpraca: Instytut Francuski w Warszawie, Studio Munka Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Szkoła Wajdy