Akademia WioliMisia – Bydgoszcz

📅 niedziela 08.03.2015
Akademia WioliMisia – Bydgoszcz

8 marca 2015 godz. 11:00

"O tym jak pięciu wspaniałych rycerzy, zbroje na instrumenty przekuło"

Dorota Borowicz, przygotowanie i prowadzenie

Kwintet dęty blaszany Triumphal Brass Quintet

Program:

Johann Pachelbel – Kanon

Johann Sebastian Bach – Chorał z Kantaty Herz und Mund und Tat und Leben – Jesus, bleibet meine Freude BWV 147

Georg Friedrich Händel – Menuet I Bouree z Music for the Royal Fireworks HWV 351

Georg Friedrich Händel – Courante z The Baroque suit

Georges Bizet – Habanera z opery Carmen

Antonin Dvořák – Humoreska op.101

Frere Jacques (Panie Janie) – arr. J. Iveson

Johannes Brahms – Hungarian Dance no. 5

Johannes Brahms – Lullaby

Nieprzypadkowa ta data spotkania. Wszak koncert ów przypada na „dzień białogłowy". Wszem i wobec ogłaszamy zatem, iż pięciu wspaniałych rycerzy z krainy Aerofonia stanie w szranki dźwiękowego turnieju rycerskiego! O miano najlepszego muzyka na dworze miłościwie nam panującej Królowej NUTY walczyć będą: Trąbko Srebrzysty i brat jego Trąbko Złocisty, przybyły z Niemiec Waldhorn Dzielny, szlachetnie urodzony Puzoniusz Suwakowy oraz władca niskich tonów Tubacz Wielki. Który z nich okaże się kawalerem najszlachetniejszym i prawym…? o tym zadecydują zaszczycające swą obecnością na turnieju białogłowy duże i małe w dniu swego święta.