Królik i Misia

Akademia Cartoon Network – Futbol

📅 sobota 22.06.2013 do niedziela 23.06.2013
Akademia Cartoon Network – Futbol

Dla małych i tych nieco większych fanów futbolu szykuje się wielka gratka! "Akademia Cartoon Network – Futbol”, będąca kontynuacją zeszłorocznej edycji konkursu piłkarskiego "Podaj do Cartoon Network”, właśnie się rozpoczęła. – Już po raz drugi szukamy prawdziwego piłkarskiego talentu. Zachęcamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 15 lat, by zaprezentowały nam swoje umiejętności. Zwycięzca weźmie udział w sesji treningowej z Łukaszem Podolskim, napastnikiem Arsenalu Londyn! – mówi Małgorzata Chapman, dyrektor marketingu i PR  Cartoon Network w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Beneluksu, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Jak się zgłosić?
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy nagrać krótki film wideo z prezentacją własnych trików piłkarskich, a następnie umieścić go na stronie konkursowej: www.cartoonnetwork.pl/akademia-cn. Można również wybrać się na jedną z sześciu imprez sportowych, które odbędą się w największych miastach w Polsce (Szczecin 08.06., Poznań 09.06., Gdańsk 15.06., Warszawa 16.06., Wrocław 22.06. i Kraków 23.06.). Podczas tych wydarzeń, ekipa filmowa Cartoon Network nagra klipy i od razu zarejestruje je w konkursie. Sesjom nagraniowym towarzyszyć będą treningi i zabawy piłkarskie, które poprowadzą trenerzy z Football Academy, ogólnopolskiej sieci szkółek piłkarskich dla dzieci. – Każdy uczestnik, zanim stanie przed kamerą, rozgrzeje się i poćwiczy z nami swoje triki piłkarskie. Przygotowaliśmy specjalną strefę treningową, w której na dzieci czekać będzie przede wszystkim dużo sportowej zabawy na świeżym powietrzu – mówi Paweł Jędrzejewski, trener i szef Działu Sportu w Football Academy.

Dlaczego warto?
Każdy, kto zgłosi się do konkursu, ma szansę wyjechać w wakacje do Wielkiej Brytanii, by tam trenować wraz z Łukaszem Podolskim, jednym z najbardziej znanych na świecie piłkarzy polskiego pochodzenia. – Wszystkie klipy, które zostaną umieszczone na internetowej stronie konkursu, wezmą udział w głosowaniu internautów. Następnie, spośród 20 wyróżnionych filmów, specjalnie powołane jury, pod przewodnictwem Michała Pola (dziennikarza portalu Sport.pl), wyłoni zwycięzcę – tłumaczy Małgorzata Chapman. Najlepszy zawodnik z Polski wyjedzie do Londynu wraz z pozostałymi laureatami z siedmiu krajów Europy, w których "Akademia Cartoon Network” odbywa się jednocześnie.

Trenuj z pasją!
Jak przygotować się do konkursu? – Najważniejsze są systematyczne ćwiczenia, najlepiej pod okiem profesjonalnego trenera. Regularny i dostosowany do wieku oraz umiejętności trening daje szybkie rezultaty, zwłaszcza, gdy rozpoczyna się go od najmłodszych lat. Ale, jeśli piłka nożna to nasza prawdziwa pasja, czasem wystarczy po prostu wziąć korki, piłkę i ruszać z kolegami na boisko! – zachęca Paweł Jędrzejewski.

Więcej informacji na temat konkursu "Akademia Cartoon Network – Futbol” oraz eventów sportowych można znaleźć na www.cartoonnetwork.pl/akademia-cn, a także na stronie internetowej partnera przedsięwzięcia, Football Academy, ogólnopolskiej sieci szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat – www.footballacademy.pl.
Patronem medialnym wydarzenia jest portal Sport.pl.

Dodatkowe informacje:

O Football Academy
Football Academy to ogólnopolska sieć elitarnych szkółek piłkarskich dla dzieci w wielu od 4 do 12 lat. Unikalny w Polsce system szkolenia wykorzystuje najlepsze wzorce zaczerpnięte ze szkółek angielskich oraz słynnej szkoły Ajaxu Amsterdam. Football Academy oferuje najmłodszym zawodnikom przede wszystkim treningi przez zabawę oraz edukację przez sport w duchu zasad fair play.
Pierwsza szkółka Football Academy powstała w kwietniu 2009 r. w Opolu. Obecnie na terenie całego kraju znajduje się już ponad 90 oddziałów, w których aktywnie trenuje niemal 5000 młodych adeptów piłki nożnej. Ich liczba stale rośnie!
www.footballacademy.pl

O Turner Broadcasting EMEA
Turner Broadcasting System jest właścicielem 18 marek telewizyjnych nadawanych jako 51 kanałów, w 19 językach w 120 krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Wśród wiodących marek nadawcy znajdują się CNN International, Cartoon Network, Boomerang, Cartoonito, Boing, TNT, TCM i Glitz. TBS skupia się na innowacjach i rozwoju, jego marki dostępne są w regionie EMEA przez strony internetowe, serwisy VOD, DVD, gry, aplikacje mobilne, produkty licencyjne, publikacje i nowoczesne platformy. Turner Broadcasting System, Inc. jest częścią koncernu Time Warner.
Kanały w regionie EMEA: Boing, Boomerang, Cartoon Network, Cartoonito, Cartoon Network Too, CNN International, Glitz, HTV Spain, TCM, TCM Autor, TCM Moderno, TCM2, TNT, TNT Film, TNT Serie, Showtime, Silver, Star

Sport.pl
Sport.pl to jeden z najpopularniejszych polskich serwisów sportowych oraz poniedziałkowy dodatek do Gazety Wyborczej. Sport.pl prezentuje informacje dotyczące popularnych dyscyplin sportowych, materiały wideo, blogi sportowe, posiada sekcje dedykowane znanym sportowcom oraz najważniejszym wydarzeniom sportowym. W zeszłym roku uruchomiono nową wersję serwisu mobilnego Sport.pl, a także aplikację "Relacje z czuba i na żywo" (system Android, iOS) oraz aplikację Sport.pl Live na urządzenia mobilne z systemem Android.