Akademia Brzdąca w niedzielę w Muzeum Tradycji Regionalnych w Szczecinie

Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27
📅 niedziela 12.03.2017
Akademia Brzdąca
W niedzielę (12 marca 2017) zapraszamy dzieci w wieku 3–4 lat na spotkanie zatytułowane „Portret księcia pomorskiego Filipa I” wprowadzające w magiczny świat sztuki, które poprowadzi Krystyna Milewska. Najmłodsi uczestnicy zajęć poznają tajemnice obrazów prezentowanych na wystawach w Muzeum Narodowym w Szczecinie”.

Akademia Brzdąca to cykl niedzielnych spotkań z kustoszem, opracowanych z myślą o dzieciach w wieku 3–4 lat, wprowadzających w magiczny świat sztuki. Zajęcia polegają na opowieści o wybranym obrazie prezentowanym na ekspozycjach Muzeum Narodowego w Szczecinie i połączone są z działaniami plastycznymi. Malarstwo pokazuje świat widziany oczami artystów, zwraca uwagę na to, że dzieło ma nie tylko aspekt estetyczny, ale także pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Bezpośredni kontakt z barwą, obrazem, słowem otwiera widzów na odbiór sztuki wyobraźnią, sercem i myślą. Szczególnie najmłodsi – zainspirowani oglądanymi na wystawach pracami – z entuzjazmem rysują i malują postrzegany świat. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od października do maja. Zapraszamy do mądrego i uważnego patrzenia na świat, sztuka bowiem cenniejsza jest niż złoto!

UWAGA: Najbliższe zajęcia odbędą się w Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27

Prowadząca: Krystyna Milewska

tel. (+48) 91 43 15 269

k.milewska@muzeum.szczecin.pl

Wstęp: 8 zł

Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Oferta nie dotyczy grup zorganizowanych.