Weleda

📅 niedziela 27.07.2014
9. Festiwal Folklorystyczny! Opole

W programie:

Udostępnienie do zwiedzania ekspozycji stałej oraz wystaw czasowych:
Majówka w skansenie. Mistrz-uczeń 2014" nowy budynek administracyjny. Koń w sztuce i tradycji  ludowej Spichlerz z Grudyni Małej w godz. od 10.00 do 18.00.

Występy zespołów folklorystycznych z Polski i Czech:
Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół  Pieśni i Tańca „Wrocław", Krakowska Grupa Folklorystyczna z Mydlnik, Bożenki, Moczkowie oraz gość specjalny Folklorystyczny zespół  Vrtek z Opavy. Scena „pod  wiatrakami", w godz. od 11.30 do 17.30.

Ogłoszenie wyników II Wojewódzkiego Pleneru Rzeźbiarskiego „Moja wyobraźnia
Świat wokół nas",
rozstrzygnięcie konkursu scena „pod wiatrakami"  w godz. od 11.00 do 11.30 oraz otwarcie wystawy poplenerowej.

Uroczysta prezentacja kompozycji Stanisława Majewskiego „Historia świata", sala w budynku administracyjnym, godz. 12.30.

Finał regionalny XIV edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo- Smaki
 regionów" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz  Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, namiot w zagrodzie „Nyskiej" w godz. od 10.00 do 14.30. Wręczenie nagród laureatom konkursu scena „pod wiatrakami" w godz. od 15.00  do 15.30.

Pokazy i prezentacje tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła artystycznego: zdobienia jaj   wielkanocnych tradycyjnymi technikami, zdobienia pierników, garncarstwa, kowalstwa, haftu krzyżykowego, drewnianych łyżek, kwiatów z bibuły, haftowania makatek kuchennych i inne, tereny ekspozycyjne godz. 10.00-18.00.

Nabożeństwo w zabytkowym kościele, kościół z Gręboszowa godz. 15.00.

Warsztaty kulinarne – pokaz wytwarzania produktów tradycyjnych z degustacją, w godz. od 10.00 do 18.00, chałupa ze  Starego Lasu, budynek mieszkalno – gospodarczy ze Starego Lasu, chałupa z Radłowa, chałupa z Kozub.

Gry, zabawy oraz warsztaty dla najmłodszych, w stodole budynku mieszkalno – gospodarczego ze Starego Lasu w godz. od 12.00 do 15.00.

Wypieki chleba w zabytkowym piecu
, piec piekarski z Rudziczki od godz. 12.00 do 16.00.

Oferta handlowa: sprzedaż wyrobów ludowej twórczości artystycznej i rzemiosła oraz sprzedaż produktów regionalnych.

Ceny biletów wstępu:

Normalny – 10,00 zł