7 Bieszczadzkie lato z książką – Przemyśl

sobota 08.06.2013

7 Bieszczadzkie lato z książką – Przemyśl

Już po raz kolejny Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK jest współorganizatorem Bieszczadzkiego Lata z Książką, imprezy która ma na celu promocję czytelnictwa oraz kultury literackiej w regionie Podkarpacia.

W sobotę 8 czerwca 2013 roku zawita na Rynku Starego Miasta w Przemyślu jedna  z ważniejszych imprez literackich na Podkarpaciu. Przez cały dzień odbywać będą się spotkania z autorami, prowadzone przez wybitnych dziennikarzy. W sytuacji malejącego zainteresowania książką i literaturą działania tego typu mają wyjątkowe znaczenie.   
 
PROGRAM
 
Piątek, 7 czerwca 2013 roku

13:00 spotkanie z panem Grzegorzem Gaudenem, dyrektorem Instytutu Książki, Zamek Kazimierzowski
 
Sobota, 8 czerwca 2013 roku
 10.00 -18.00:

– festiwal książki na Rynku Starego Miasta z udziałem Wydawnictw:
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, Bellona, Dwie Siostry, G3, Grupa Wydawnicza Foksal, Księgarnia Bosz, Marginesy, Media Rodzina, Prószyński I S-Ka, Wydawnictwo Bosz, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Znak
– Inspiracje książką - konkursy i zabawy dla dzieci, Rynek Starego Miasta
 
10.30 -17.00:

– Przyłapani na czytaniu - znani mieszkańcy Przemyśla czytają fragmenty swoich ulubionych książek,
Rynek Starego Miasta
 
Spotkania z autorami:

10:00 Spotkanie z Jerzym Iwaszkiewiczem i Markiem Przybylikiem zatytułowane Pamięć PRL-u refleksja czy nostalgia? – prowadzenie Jerzy Kisielewski (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem)
10:00 Spotkanie ze Stefanem Szczepłkiem zatytułowane Piłka, bramka, gol - prowadzenie Ryszard Niemiec (Klub Niedźwiadek)
10:00 Spotkanie z Renatą Piątkowską zatytułowane O pisaniu dla dzieci i młodzieży - prowadzenie Piotr Dobrołęcki (Muzeum Historii Miasta Przemyśla)
11:00 Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk zatytułowane  W pogoni za idyllą - prowadzenie Tadeusz Górny (Zamek Kazimierzowski)
11:30 Przemyśl - miasto magiczne. Schulzowskie klimaty w literaturze. Rozmowę z Wojciechem Grabowskim poprowadzi Piotr Dobrołęcki (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem)
11:30 Historia i życie lepsze niż powieść - ze Sławomirem Koprem rozmawia Jerzy Kisielewski (Zamek Kazimierzowski)
14:00 O języku polskim XXI wieku - z prof. Jerzym Bralczykiem rozmawia Jerzy Kisielewski (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem)
14:00 Książka w kulturze współczesnej - dyskusja Pawła Potoroczyna z Piotrem Dobrołęckim (Muzeum Historii Miasta Przemyśla)
16:00 Jak pisać dla młodzieży? Jak pisać dla dorosłych? - rozmowa Barbary Kosmowskiej z Piotrem Dobrołęckim (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem)
16:00 Scenariusze życia i filmu - z Krystyną Sienkiewicz i Januszem Majewskim rozmawia Jerzy Kisielewski (Zamek Kazimierzowski)
17:00 Literatura - między życiem a wyobraźnią – z Eustachym Rylskim rozmawia Tadeusz Górny (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem).)

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

ZAMEK KAZIMIERZOWSKI Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK informuje, że dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) istnieje możliwość zwiedzania Zamku Kazimierzowskiego z przewodnikiem po wcześniejszym uzgodnieniu daty i godziny.  Kontakt tel. 690 992 525 (przewodnik zamkowy). KLUB "NIEDŹWIADEK" Kamienica …

Więcej

Adres:

37-700 Przemyśl
Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1


Kontakt:

16 678 50 61
sekretariat@kultura.przemysl.pl
http://www.kultura.przemysl.pl