7 Bieszczadzkie lato z książką – Przemyśl

📅 sobota 08.06.2013
7 Bieszczadzkie lato z książką – Przemyśl

W sobotę 8 czerwca 2013 roku zawita na Rynku Starego Miasta w Przemyślu jedna  z ważniejszych imprez literackich na Podkarpaciu. Przez cały dzień odbywać będą się spotkania z autorami, prowadzone przez wybitnych dziennikarzy. W sytuacji malejącego zainteresowania książką i literaturą działania tego typu mają wyjątkowe znaczenie.

Piątek, 7 czerwca 2013 roku

13:00  spotkanie z panem Grzegorzem Gaudenem, dyrektorem Instytutu Książki, Zamek Kazimierzowski

Sobota, 8 czerwca 2013 roku
 10.00 -18.00:

– festiwal książki na Rynku Starego Miasta z udziałem Wydawnictw:
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, Bellona, Dwie Siostry, G3, Grupa Wydawnicza Foksal, Księgarnia Bosz, Marginesy, Media Rodzina, Prószyński I S-Ka, Wydawnictwo Bosz, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Znak
– Inspiracje książką - konkursy i zabawy dla dzieci, Rynek Starego Miasta

10.30 -17.00:

– Przyłapani na czytaniu - znani mieszkańcy Przemyśla czytają fragmenty swoich ulubionych książek,
Rynek Starego Miasta

Spotkania z autorami:

10:00  Spotkanie z Jerzym Iwaszkiewiczem i Markiem Przybylikiem zatytułowane Pamięć PRL-u  refleksja czy nostalgia?  – prowadzenie Jerzy Kisielewski (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem)
10:00  Spotkanie ze Stefanem Szczepłkiem zatytułowane Piłka, bramka, gol - prowadzenie Ryszard Niemiec (Klub Niedźwiadek)
10:00  Spotkanie z Renatą Piątkowską zatytułowane O pisaniu dla dzieci i młodzieży - prowadzenie Piotr Dobrołęcki (Muzeum Historii Miasta Przemyśla)
11:00  Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk zatytułowane  W pogoni za idyllą - prowadzenie Tadeusz Górny (Zamek Kazimierzowski)
11:30  Przemyśl - miasto magiczne. Schulzowskie klimaty w literaturze. Rozmowę z Wojciechem Grabowskim poprowadzi Piotr Dobrołęcki (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem)
11:30  Historia i życie lepsze niż powieść - ze Sławomirem Koprem rozmawia Jerzy Kisielewski (Zamek Kazimierzowski)
14:00  O języku polskim XXI wieku - z prof. Jerzym Bralczykiem rozmawia Jerzy Kisielewski (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem)
14:00  Książka w kulturze współczesnej - dyskusja Pawła Potoroczyna z Piotrem Dobrołęckim (Muzeum Historii Miasta Przemyśla)
16:00  Jak pisać dla młodzieży? Jak pisać dla dorosłych? - rozmowa Barbary Kosmowskiej z Piotrem Dobrołęckim (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem)
16:00  Scenariusze życia i filmu - z Krystyną Sienkiewicz i Januszem Majewskim rozmawia Jerzy Kisielewski (Zamek Kazimierzowski)
17:00  Literatura - między życiem a wyobraźnią –  z Eustachym Rylskim rozmawia Tadeusz Górny (Piwnica Artystyczna Pod Niedźwiadkiem).)