23. Cyrkowa Sobota – Zakochani w cyrku

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) mapa

sobota 15.02.2020

23. Cyrkowa Sobota – Zakochani w cyrku

Dzień Zakochanych… w Cyrku, czyli warsztaty cyrkowe dla małych i dużych. Czy wiecie, że 15 lutego (czyli dzień po Dniu Zakochanych) obchodzony jest Dzień Zakochanych w Cyrku? Święto znane było już w średniowieczu, kiedy to hucznie świętowali je kuglarze występujący na dworach i ulicach miast i miasteczek w całej Europie (i nie tylko!). Już wtedy artyści pałający się sztuką cyrkową zwykli życzyć sobie: „Gdy ci smutno – nie szlochaj, tylko w cyrku się zakochaj”. Te życzenia trafiły na stałe do wielkiego kanonu starocyrkowych przysłów.

Dlatego życzymy Wam wiele miłości w życiu – również do cyrku. Okazja do zakochania się w sztuce cyrkowej nadarzy się podczas DWUDZIESTEJ TRZECIEJ Cyrkowej Soboty! Znów spotkajmy się w Klubie 303, gdzie wraz z naszymi instruktorami będziecie mogli balansować, podrzucać, kręcić, upuszczać i – przede wszystkim – dobrze się bawić!

W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy masz lat 5, czy 95, przyjdź i spróbuj swoich sił! Spędź sobotni poranek z cyrkiem!

Plan zajęć:

– od 10.00 do 11.30 „DOROŚLI” (os. powyżej 12 lat, lub z umiejętnościami cyrkowymi)

– od 11.30 do 13.00 „DZIECI+RODZICE” (od 5 do 12 lat) – do zajęć zapraszamy również rodziców!

Osoby dorosłe mogą zostać po godz. 11.30 i nadal trenować, jednak bez opieki instruktora, a w przypadku grupy dla dzieci – do zabawy zapraszamy również rodziców!

Prosimy o przynoszenie ze sobą obuwia na zmianę (dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych) – nie ma możliwości uczestniczenia w zajęciach w niezmienianym obuwiu lub w skarpetkach!

Ośrodek Kultury Kraków Nowa Huta

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

O instytucji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta rozpoczął działalność w 1991 roku, łącząc odrębne placówki – kluby działające na terenie Nowej Huty. Każdy z nich miał już wówczas swoją własną historię, sięgającą niekiedy początków powstania Nowe Huty. …