Zima w Dolinie Muminków – 7 i 8 stycznia g. 11.00 – dla dzieci od 5 lat
Muminki jak misie zapadają w zimowy sen. A co się może stać, kiedy Muminek obudzi się w środku zimy? Może pomyśleć, że cały świat zniknął, bo wszystko przykryte śniegiem wygląda całkiem inaczej. Okazuje się jednak, że nawet zima, choć brakuje jej kolorów, też ma swój urok. Można jeździć na nartach, poznać Trolla, który mieszka za piecem i zaprawionego w zimowych sportach Paszczaka. Można też świętować wigilię, ale w tym celu trzeba już obudzić pozostałe Muminki.
Na scenie ożywają bohaterowie z opowiadań Tove Jansson: Mama i Tatuś Muminka, Mała Mi, Paszczak, Too-Tiki. Wspólnie z nimi mali widzowie odkrywają różne oblicza zimy, która może być puchata i miękka jak pierzyna, ale też lodowata i niebezpieczna.
Książeczka – 8 stycznia godz. 15:00 i godz. 16:30 – od 0 d0 3 lat
Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od początku, od zaraz. Zapraszamy do obejrzenia naszej niezwykłej książki – pełnej barw, kształtów i dźwięków. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest to niezwykła teatralna książka, to po prostu wciąga po uszy. Choć najnajmłodsi nie umieją czytać, odbierają świat wszystkimi zmysłami i uczą się więcej niż kiedykolwiek potem. Nasza książeczka nie ma liter, ale zawiera niezwykłe obrazy. Kryje na swoich kartach dużo tajemnic, ciekawych rzeczy do odkrywania, opowiada maluchom o świecie i chce im pokazać, jaki jest fascynujący.
Percepcja i wyobraźnia małych widzów jest prowadzona stopniowo przez karty książki od geometrycznych figur i kontrastowych kolorów do wielobarwnych i różnorodnych w kształtach form wprowadzających dzieci w świat przyrody. Twórcy zafascynowani origami i kirigami budują świat Książeczki, który też może ożyć, jak wszystko w teatrze lalek.
Po spektaklu aktorzy zapraszają dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z papierem. Zachęcają do tworzenia swoich własnych małych książek świata, przy wykorzystaniu origami, kirigami i przede wszystkim wyobraźni.
Wyróżnienie za walory plastyczne, XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu (2016)
Nagroda Kot w Worku dla Elżbiety Biedy i Marka Zimakiewicza, XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” w Warszawie (2016)
Wyróżnienie przyznane przez Jurorów Juniorów, XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” w Warszawie (2016)
Udział Alberta Roca Macii w finale Konkursu Fotografii Teatralnej za zdjęcia z „Książeczki”, Instytut Teatralny w Warszawie (2017)
Teatr BAJ
Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis". Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, …
03-719 Warszawa
0 22 818 08 21, 619 80 77
bow@teatrbaj.pl
http://www.teatrbaj.waw.pl