To wówczas jazz stał się muzyką popularną, powstała polska szkoła filmowa, rozwijały się takie dziedziny jak design, fotografia czy sztuki plastyczne. Ulice zostały opanowane przez lambretty, saksofony, sukienki w grochy i modę na modernizm. Zmiany przyniosły ze sobą dynamizm i optymizm, dzięki którym można było zapomnieć o wojnie.
Po czasach stalinowskich Polacy mogli wreszcie zacząć budować swoją wersję modernizmu. Artyści zyskali trochę wolności. Pokolenie 20- i 30-latków, takich jak Tyrmand, Komeda, Polański czy Wajda, tworzyło kulturę, która odnosiła sukcesy na całym świecie.
Nastąpiła eksplozja nowoczesności, talentów i humoru, w którym Warszawa zawsze była znakomita. Inteligencki dowcip rozkwitał w kabaretach, a czerpały z niego telewizja i radio. To wtedy życie towarzyskie stolicy zaczęło się na dobre.
Przenieśmy się w czasie o 60 lat. Przez kilka listopadowych dni poddajmy się odwilży.
Warszawa. 16 – 26 listopada 2016
Program Festiwalu
Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki
Czy i jak motywować dzieci
Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!
Muzeum Powstania Warszawskiego
Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających …
00-844 Warszawa
0 22 626 95 06
kontakt@1944.pl
http://www.1944.pl
facebook