Akademia tańca

📅 sobota 17.09.2011

17.09.2011 r.
godz.10.00

Tour de Kalonka po raz 10.

Po raz 10. leśnymi ścieżkami przejedzie Tour de Kalonka. Organizowana 17 września przez podłódzką parafię św. Ojca Pio impreza co roku przyciąga tłum miłośników jazdy na rowerze, nordic walking i biegania.

"Myślę, że wielu łodzian nie zdaje sobie sprawy, że tuż za granicami miasta znajduje się taki malowniczy teren – polodowcowy, z mnóstwem wzniesień, pięknym ukształtowaniem terenu i lasami. Jeździmy zarówno po asfalcie, jak i duktami leśnymi" – podkreśla organizator imprezy, proboszcz parafii św. Ojca Pio w Kalonce, ks. Paweł Stołowski. Jego zdaniem właśnie niezwykłość otoczenia powoduje, że co roku w Tour de Kalonka uczestniczy tłum ludzi. "Staramy się zagwarantować nie tylko ciekawe trasy, ale też tak zorganizować czas, żeby w naszym spotkaniu mogły uczestniczyć całe rodziny" – podkreśla ks. Stołowski.

W tym roku organizatorzy przygotowali nowe trasy rowerowe, trasę pieszą, trasę nordic walking i trasę dla biegaczy. "Tradycyjnie już jest też Figlo Tour, czyli trasa dla dzieci, z dodatkowymi atrakcjami i fachową opieką" – wyjaśnia kapłan. "Nie chodzi tutaj o przejechanie czy przejście trasy w jak najlepszym czasie. Liczy się udział i chłonięcie piękna przyrody, która nas otacza" – mówi ks. Stołowski.
Przed startem uczestnicy dostaną mapkę, znaczek i koszulkę kolarską. Każda grupa prowadzona będzie przez przewodnika, który dobrze zna zaplanowany przebieg trasy. Po powrocie na uczestników rajdu czeka jeszcze festyn. "Wystąpi nasz parafialny zespół Ichtis, przewidzieliśmy też loterię fantową z rowerami i przelotem nad Łodzią w formie nagród. Będzie też ciepły posiłek i coś do picia" – wylicza organizator.

Tour de Kalonka odbywa się już po raz dziesiąty. Jego głównym organizatorem jest Fundacja Centrum św. Ojca Pio w Kalonce, którą wspiera klub Dynamo Łódź, Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich, ZHR, gmina Nowosolna, a od ubiegłego roku także sponsor, łódzki Infosys. Patronat honorowy nad imprezą objął abp Władysław Ziółek, a patronat medialny – Radio Plus.

Infosys Tour de Kalonka odbędzie się 17 września. Zapisy i start rowerzystów od godz. 10.00 w 40-osobowych grupach z przewodnikiem. Start piechurów i biegaczy o godz. 11.00.

archidiecezja.lodz.pl
www.tourdekalonka.org