1 procent dla Kolorowego Świata

📅 piątek 28.02.2014
1 procent dla Kolorowego Świata
Co robimy?

Dla dzieci z Łodzi i regionu – prowadzimy nieodpłatne Kolorowe Przedszkole i Szkołę – placówki, w których dzieci z MPD i innymi wadami rozwojowymi uczą się i usprawniają w atmosferze szacunku, akceptacji i zrozumienia. Dajemy im w ten sposób szansę na zrównoważony rozwój, godne życie i wykonywanie rzeczy dotąd niemożliwych po to, aby stały się samodzielnymi, pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Obecnie do naszej placówki edukacyjno-terapeutycznej uczęszcza 40-ścioro Podopiecznych.

Dla dzieci z Polski – jesteśmy łódzką fundacją, jednak obszar naszej działalności jest znacznie szerszy. Od ponad 4 lat do naszej placówki „kolorowy bus” przywozi przedszkolaków z województwa wielkopolskiego, codziennie pokonując około 240 kilometrów. Corocznie około 200 dzieciaków otrzymuje bezpośrednie wsparcie finansowe w procesie leczenia i rehabilitacji.

Dla najmłodszych dzieci – „Co pół godziny rodzi się wcześniak. Pomóżmy im dobrze zacząć” – to myśl, która towarzyszyła nam podczas organizacji „Kolorowego Ośrodka” – Dziennego Oddziału Rehabilitacji dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego. Miejsca, w którym pomoc znajdują nasi najmłodsi pacjenci: niemowlaki i wcześniaki. Dzieci i ich rodzice mogą korzystać bezpłatnie ze wsparcia i wiedzy naszych specjalistów z zakresu: fizjoterapii, logopedii, neurologopedii, psychologii, rehabilitacji, oraz pedagogiki specjalnej. Obecnie z naszej pomocy korzysta 228 rodzin.

Jak Ty możesz pomóc? – Twoja pomoc jest dla nas bezcenna, a Ciebie niewiele kosztuje. Wystarczy, że rozliczając swoją deklarację podatkową wpiszesz w odpowiednią rubrykę nasz numer KRS 0000 161880 przekazując nam tym samym 1% swojego podatku. Dobrze jest pomagać! Dlatego możesz również pobrać z naszej strony KOLOROWY PIT – PROGRAM i rozliczyć za jego pomocą siebie, rodzinę i przyjaciół.

Dlaczego Twój 1 % jest nam bardzo potrzebny? – musimy dokończyć budowę Ogólnopolskiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego dla dzieci Niepełnosprawnych – miejsca dla dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych. „Kolorowe Centrum” będzie mogło zapewnić nieodpłatną specjalistyczną opiekę terapeutyczną i kompleksową rehabilitację grupie ponad 500 niepełnosprawnych dzieci z całej Polski.