Taniec sportowy

Quiz Taniec sportowy – dyscyplina sportowa

Trudno taniec określić jednoznacznie, jest on bardzo  zróżnicowany – jednak to przede wszystkim ruch w rytm muzyki lub też według pewnego schematu. Taniec może być również dyscypliną sportową, w której udział biorą zawodowi tancerze.  Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat tańca sportowego!

Więcej
Lekkoatletyka

Quiz Lekkoatletyka – dyscyplina sportowa

Lekkoatletyka to jedna z najstarszych dyscyplin sportu, zaś podstawowe konkurencje lekkoatletyczne takie, jak: biegi, skoki, rzuty, pchnięcia i chód były w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem.  Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat lekkoatletyki! Quiz nadesłany […]

Więcej
Agnieszka Radwańska - sportowcy

Quiz Agnieszka Radwańska – sportowcy

Agnieszka Radwańska to pierwsza polska tenisistka, która zarobiła na korcie ponad 1 mln dolarów amerykańskich. Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej znanej tenisistce. Zapraszamy do testu na temat Agnieszki Radwańskiej! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Badminton

Quiz Badminton – dyscyplina sportowa

Badminton od lat uchodzi za najszybszą dyscyplinę sportu na świecie.  A czy wiecie, że w Polsce badminton jest najpopularniejszy w Suwałkach, Słupsku, Dębnicy oraz Głubczycach? Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat badmintona! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Badminton

Badminton – dyscyplina sportowa. Quiz

Badminton to nie tylko dyscyplina olimpijska, ale też doskonała rozrywka dla całej rodziny!  Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat badmintona! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Piłka nożna. Quiz - dyscyplina sportowa

Piłka nożna. Quiz – dyscyplina sportowa

Piłka nożna  to szalenie popularna dyscyplina sportowa, a od 1900 roku dyscyplina olimpijska. Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat piłki nożnej! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Gimnastyka artystyczna

Quiz Gimnastyka artystyczna – dyscyplina sportowa

Choć gimnastyka artystyczna to sport uprawiany najczęściej jest przez dziewczęta w wieku od 4 do 24 lat, to istnieje też gimnastyka artystyczna mężczyzn. Warto wspomnieć, że gimnastyczki – prócz ćwiczeń rozciągających i poprawiających gibkość – uczą się też tańca klasycznego z elementami tańca charakterystycznego.  Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat […]

Więcej
Jeździectwo konne

Quiz Jeździectwo konne – dyscyplina sportowa

Jeździectwo konne obejmuje wszystkie konkurencje sportów konnych wraz z powożeniem. Za początek jeździectwa wyznacza się czasy, w których ludzie udomowili konie, a wydarzyło się to około 3,5 tysiąca lat przed naszą erą! Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat jeździectwa konnego! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Nietypowe sporty

Quiz Nietypowe dyscypliny sportowe

Pośród najdziwniejszych sportów świata znajduje się szachowy boks, piłka nożna na rowerze, serowe zawody czy podwodny hokej. Są wśród nich  sporty, w których udział biorą zarówno pojedynczy zawodnicy, jak i całe drużyny.  Znacie je? Sprawdźcie się w quizie sprawdzającym wiedzę na temat różnych  dyscyplin sportowych. Zapraszamy do testu na temat nietypowych dyscyplin sportowych! Quiz nadesłany […]

Więcej
Quiz Sport w Polsce w okresie 20-lecia międzywojennego

Quiz Sport w Polsce w okresie 20-lecia międzywojennego

Sport od dawien dawna przyciąga konkurujących ze sobą zawodników i rozgrzewa emocje kibiców. To  element życia każdego z nas, bez względu na to, czy jesteśmy fanami czy też uprawiamy go wyczynowo lub amatorsko. Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o sporcie w Polsce w okresie 20-lecia międzywojennego. Zapraszamy do testu! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta […]

Więcej
Piłka ręczna

Quiz Piłka ręczna – dyscyplina sportowa

To niemal niewiarygodne, lecz źródeł piłki ręcznej należy szukać w dalekiej przeszłości. Gra urania w starożytnej Grecji, herpastum w starożytnym Rzymie czy fangballspiel w średniowiecznych Niemczech były zbliżone do współczesnej piłki ręcznej.  Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat piłki ręcznej! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Quiz Piłka siatkowa - dyscyplina sportowa

Quiz Siatkówka – dyscyplina sportowa

Siatkówka to dyscyplina, która niezmiennie od wielu lat jest jednym z dwóch sportów narodowych w Polsce, a popularnością dorównuje jej tylko piłka nożna.  Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat piłki siatkowej! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Quiz Snowboard - dyscyplina sportowa

Quiz Snowboard – dyscyplina sportowa

Snowboard to sport, który nieco przypomina narty, jednak powstał on na wzór innych sportów, do których używane są deski – jazdy na deskorolce oraz surfingu.  Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat snowboardu! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Quiz Piłka siatkowa - dyscyplina sportowa

Quiz Piłka siatkowa – dyscyplina sportowa

Czy wiecie, że pomysłodawcą reguł gry w piłkę siatkową był nauczyciel wychowania fizycznego w Young Men’s Christian Associaton w Holyoke w Massachusetts? 9 lutego 1895 r. odbył się w tamtejszej sali gimnastycznej premierowy pokaz stworzonej przez niego dyscypliny, którą wówczas nazywano Minonette.  Sprawdźcie się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu […]

Więcej
Quiz Hokej na lodzie - dyscyplina sportowa

Quiz Hokej na lodzie – dyscyplina sportowa

Hokej na lodzie jest oczywiście najbardziej popularny w krajach północnej półkuli, jego uprawianie ułatwiają warunki klimatyczne. Jednak wraz z pojawieniem się lodowisk w zamkniętych halach sport ten można rozgrywać przez cały rok. Jest to oficjalny zimowy sport narodowy Kanady, gdzie gra ta cieszy się ogromną popularnością. Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie […]

Więcej
Quiz Pływanie - dyscyplina sportowa

Quiz Pływanie – dyscyplina sportowa

Umiejętność pływania człowiek wykorzystywał już w czasach starożytnych, o czym świadczą rysunki sprzed czterech tysięcy lat z Egiptu, Asyrii i Libii. A czy wiecie, że pierwszy oficjalny konkurs pływacki zorganizowano w Japonii w 1 wieku p.n.e. Sprawdźcie się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat pływania! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta […]

Więcej
Quiz Tenis stołowy - dyscyplina sportowa

Quiz Tenis stołowy – dyscyplina sportowa

Tenis stołowy, znany też jako ping-pong, jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów i błyskawicznych reakcji. Tysiące ludzi na całym świecie rywalizuje o tenisowe sukcesy, lecz jest mnóstwo osób, którzy grają w ping-ponga po prostu dla przyjemności.  Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat […]

Więcej
Wyścigi konne

Quiz Wyścigi konne – dyscyplina sportowa

Czy wiecie, że wyścigi konne były organizowane już przez starożytnych Rzymian, ale pierwsze prawdziwe wyścigi zostały zorganizowane w 1780 roku przez angielskiego lorda Derby’ego?  Sprawdźcie się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej ciekawej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat wyścigów konnych! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Piłka nożna

Quiz Piłka nożna – dyscyplina sportowa

Piłka nożna  to niewątpliwie najpopularniejsza dyscyplina sportowa, która cieszy się ponad 4 miliardami fanów na całym świecie. Początków tej dyscypliny można szukać w popularnych w różnych cywilizacjach grach z piłką. Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat piłki nożnej! Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Więcej
Dzieci z Bullerbyn quiz, test wiedzy z lektury

Dzieci z Bullerbyn – quiz

Test wiedzy z lektury Dzieci z Bullerbyn. Lisa, Bosse, Lasse, Britta, Anna i Olle mieli mnóstwo zabawnych, a czasem groźnych, przygód. Sprawdź czy dobrze znasz ich perypetie oraz ich rodziny. Inne quizy ze znajomości lektur znajdziecie TUTAJ.

Więcej