Wygraj gry od firmy Alexander na Dzień Dziecka!

wybierz jedna dyscyplinę i ułoz do niej quiz

Dzień Dziecka coraz bliżej, warto pomyśleć o prezentach dla pociech!  Jak zawsze spieszymy  z pomocą – nie tylko podpowiadamy, co wartościowego oraz rozwijającego można podarować dzieciom małym i tym nieco starszym, ale również mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są super gry  firmy Alexander. Wprost idealne na ten wielki dzień!

Dlatego nie zwlekajcie i weźcie udział w naszym nowym konkursie!

W Mieście Dzieci czeka na Was aż 8 fantastycznych nagród!

Jak wygrać jedną z ośmiu nagród?

Wystarczy, że za pomocą poniższego formularza prześlecie do nas quiz dotyczący sportu. Wybierzcie jeden z dwóch obszarów: konkretna dyscyplina sportowa lub ulubiony sportowiec i do wybranego tematu ułóżcie pytania wraz  3 odpowiedziami, z których tylko  jedna jest prawidłowa. Quiz powinien się składać z przynajmniej jedenastu pytań. Przykładowy quiz znajduje się TUTAJ. Nasze jury wybierze 8 najciekawszych odpowiedzi, a  do ich Autorów powędrują nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do 23 maja. Zapraszamy do zabawy!

Oto lista nagród:

SPORT&FUN – SIÓDME POTY
„Siódme Poty” to energiczna gra, w której poruszamy się po planszy, zbieramy kartoniki ze sprawnościami, ale przede wszystkim wykonujemy ćwiczenia fizyczne. Gracze zmagają się nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym ciałem. Zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy ułoży wszystkie elementy układanki.
Wiek: 7+. Liczba graczy: 2-4.

KROPKA W KROPKĘ
Świetna gra na spostrzegawczość, którą pokocha każde dziecko. Co więcej z łatwością ogra rodziców. Zabawa polega na odnajdowaniu kolorowych piktogramów, ale w różnych kolorach wskazanych przez kostki. Poszukiwania odbywają się na planszach, na których aż mieni się  od kolorów i znaków. Kto z Was ma najbardziej wprawne oko? Dwa warianty rozgrywki.
Wiek: 5+. Liczba graczy: 2-5.

UCIECZKA Z LOCHU
Nietuzinkowa, popularna gra karciana, z wykorzystaniem pionków oraz planszy, którą sami tworzymy poprzez losowe rozłożenie kart. W rozgrywce wcielamy się w rolę rycerza i ścigamy się z przeciwnikami przez labirynt drzwi, gdzie za każdym rogiem czeka niespodzianka. Zadaniem jest przechytrzenie rywali i wydostanie się z lochu jako pierwszy.
Wiek: 8+. Liczba graczy: 2-4.

ZŁAP ROBALA
Wciel się w rolę ptasiej mamy i złap robale w tym samym kolorze, aby nakarmić swoje małe głodomorki. Zadanie nie jest proste, ponieważ musisz skompletować trzy części robaczka, aby móc dostarczyć go do gniazda. Nietypowa mechanika gry powoduje, że jest ona prosta, ale też niebanalna. Nie wymaga od dzieci umiejętności liczenia, ale uczy segregowania i różnicowania. Wzmacnia wytrwałość i cierpliwość. Jednocześnie nie zniechęca ich, dając dodatkowe szanse i możliwości poprawienia nieudanego ruchu.
Wiek: 4+. Liczba graczy: 2-4.

KWAKI ROZRABIAKI
Przystępna gra dla najmłodszych, w której odnajdą się także dzieci nieumiejące jeszcze czytać. Uczestnicy wcielają się w rolę kaczek szukających drogi do domu. Niebanalna mechanika pozostawia wybór ścieżki uczestnikom, a konfiguracja planszy zmienia się w każdej rozgrywce. Idealne wprowadzenie do świata gier planszowych.
Wiek: 4+. Liczba graczy: 2-4.

FOLWARK MARZEŃ
Gra powstała z myślą o graczach, którzy uwielbiają strategię, dobrą zabawę i zawsze marzyli o tym, aby wcielić się w rolę farmera. Barwne ilustracje i humorystyczne opisy idealnie wprowadzają w sielski klimat polskiej wsi, a rozbudowana rozgrywka pozwala na wiele różnorodnych aktywności. Gracze muszą zmagać się z przeciwnościami losu i niecnymi zamiarami rywalami, by rozwinąć swój folwark i osiągnąć sukces finansowy. To uczestnicy decydują, czy specjalizują się w roślinach, zwierzętach, a może wyruszą traktorem na swoje pola.
Wiek: 10+. Liczba graczy: 3-6.

POTWORY I STWORY
Prosta gra pełna emocji, w której liczy się spostrzegawczość i refleks. Do dyspozycji mamy rozłożone na stole karty z potworami oraz 3 kostki, które wskażą kształt, kolor oraz wzór poszukiwanego stworka. Zadanie polega na jak  najszybszym dopasowaniu detali i odkryciu jakiego potwora wskazują kostki. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej kart.
Wiek: 5+. Liczba graczy: 2+.

DEKODER
Wyjątkowa gra logiczna, oparta na układaniu szyfrów na planszy w taki sposób, żeby powstały niepowtarzalne układy. Osiem cyfr i osiem kolorów – żaden nie może pojawić się więcej niż raz w rzędzie lub kolumnie na siatce planszy. Im sprawniej będziesz kodować, tym więcej zgarniesz punków i tym szybciej wykonasz zadanie. Czy uda Ci się złamać szyfr i zgarnąć laur zwycięstwa?
Wiek: 7+. Liczba graczy: 1-5.

Regulamin konkursu

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie