Poznaj Polskę – konkurs z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Poznaj Polskę – konkurs z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to świetna okazja, aby zachęcić dzieci do zainteresowania bogatą historią Polski. A jak wiadomo – dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. Dlatego Miasto Dzieci zaprasza do udziału w konkursie z grami „Poznaj Polskę” firmy Alexander. 

Zarówno nagrody, jak samo i zadanie konkursowe zachęcą dzieci i rodziców do wspólnego przyjrzenia się historii naszego kraju. „Poznaj Polskę” to zestaw zawierający kilka gier – planszówkę, quiz historyczny, grę „Pamięć” oraz „Piotruś”. To łatwa i przyjemna forma zdobywania i przyswajania wiedzy z zakresu historii, geografii, przyrody oraz zwyczajów narodowych. Zawartość zestawu jest różnorodna i uniwersalna – skierowana zarówno do najmłodszych, jak i do dorosłych.

Co zrobić, aby wygrać jedną z 5 nagród?

Wystarczy, że za pomocą formularza prześlecie do nas quiz dotyczący historii Polski. Quiz powinien się składać przynajmniej z 11 pytań związanych z jakimś obszarem tematycznym na przykład „dynastia Jagiellonów”, „początki państwa”, „polscy królowie”.  Może to być quiz poświęcony znanym Polakom albo zwyczajom. Przykładowy quiz znajduje się TUTAJ. Nasze jury wybierze 5 najciekawszych odpowiedzi, a  do ich Autorów powędrują nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do 14 maja. Zapraszamy do zabawy!

Regulamin konkursu

KONKURS ZAKOŃCZONY. WYNIKI DOSTĘPNE TUTAJ.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie