Weleda
Weleda Baby

Konkurs mikołajkowy z Wydawnictwem Zielona Sowa

Konkurs mikołajkowy z Wydawnictwem Zielona Sowa
Biała broda, czerwony płaszcz i czapka z białym pomponem – tak, to właśnie  Święty Mikołaj wkrótce odwiedzi wszystkie grzeczne dzieci. Tradycyjnie zajrzy do naszych domów już 6 grudnia z prezentami!

A wśród prezentów mogą (a nawet powinny!) znaleźć się również pięknie wydane świąteczne książki czyli fantastyczne nagrody od Wydawnictwa Zielona Sowa.

A już teraz w naszym konkursie wygrać można jedną z pięciu książek, a są to:

Pierwsze Święta jeżyka Tadzika – wiek 4+
Tadzik to mały jeżyk, który przyszedł na świat wczesną wiosną, przed nim więc pierwsza Gwiazdka. Kłopot w tym, że zupełnie nie wie, co się robi w Święta. Leśni przyjaciele Tadzika (m.in. wiewiórka, niedźwiedź, lis, wilk, borsuk) przez całą jesień opowiadali mu, że Gwiazdka jest wspaniała, więc jeżyk tym bardziej martwi się, że coś go ominie. Postanawia dowiedzieć się, jak przygotować wyjątkowe Święta.
„Pierwsze Święta jeżyka Tadzika” to urocza, świąteczna opowieść podzielona na 24 rozdziały –lubiany przez dzieci schemat kalendarza adwentowego. Poza ciepłą historią do czytania w rodzinnym gronie, w środku znajdują się drobne zadania do wykonania, wprowadzające dziecko w świąteczny klimat.
Sprawdź: https://tinyurl.com/23jcjc94

Konkurs mikołajkowy z Wydawnictwem Zielona Sowa

Dwanaście świątecznych dni – wiek 4+
EKO-odliczanie do Świąt czas zacząć!
W ferworze świątecznych przygotowań zwierzątka nie zauważają, jaki robią wokół siebie bałagan. Góry śmieci są wszędzie! Przerażony tym, co widzi, Święty Mikołaj pisze list do leśnych przyjaciół, prosząc ich, aby po sobie posprzątały. Zwierzątka z ochotą zabierają się do pracy, a dwanaście wypełnionych zabawą dni będzie mieć wspaniały, ekologiczny finał: walające się śmieci zostaną odpowiednio posortowane i poddane recyklingowi albo wykorzystane ponownie.
Wspaniała opowieść z wesołymi, kolorowymi ilustracjami, która uświadomi najmłodszym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę – warto o tym pamiętać również w Święta.
Sprawdź: https://tinyurl.com/6754555h

Konkurs mikołajkowy z Wydawnictwem Zielona Sowa

Reniferki ratują święta – wiek 4+
Już prawie Wigilia, a rakiety na saniach Mikołaja wybuchły! Ponieważ zostało coraz mniej czasu do wyjazdu, Mikołaj wyrusza na poszukiwanie zwierząt, które pomogą mu dostarczyć świąteczne prezenty dzieciom na całym świecie. Niedźwiedzie polarne są silne, ale są zbyt senne. Narwale są szybkie, ale prezenty przecież nie mogą się zamoczyć. Za to renifery są idealnymi kandydatami do pomocy, zwłaszcza, że samice mają pewien sekret… Potrafią latać!
Sprawdź: https://tinyurl.com/2tnt8etd

Konkurs mikołajkowy z Wydawnictwem Zielona Sowa

Święta z Panem Wierszysławem – wiek 5+
Basia i Bartek to rodzeństwo, które w okresie bożonarodzeniowym poznaje nowego sąsiada – pana Wierszysława. Dzieci są zainteresowane lokatorem, ponieważ ma bardzo ciekawy nawyk – na wszystkie pytania odpowiada wierszem.
Wspólnie spędzą czas adwentu, dzięki czemu dzieci poznają różne świąteczne tradycje, których zrozumienie ułatwi pan Wierszysław.
Książka zawiera 24 świąteczne opowieści oraz krótkie zadania dla małych czytelników, które będą mogli wykonywać w oczekiwaniu na święta.
Sprawdź: https://tinyurl.com/3e8j6fjb

Konkurs mikołajkowy z Wydawnictwem Zielona Sowa

Edzio Płoza i Śnieżne Binokle – wiek 6+
Edzio Płoza jest synem znanego w całym mieście producenta zabawek – Nikolasa Płozy. Chłopiec, odkąd pamięta, zawsze miał „głowę w chmurach”. Wszystko wypadało mu z rąk, a jeżeli ktoś miał wejść w kałużę (lub co gorsza psią kupę), był to on. Pewnego dnia okazuje się, że tata Edzia jest Świętym Mikołajem, który od lat rozwozi dzieciom prezenty. Tuż przed Wigilią dzieje się straszna rzecz – tata przestaje widzieć przez Śnieżne Binokle, które dawały mu magiczną moc. Tylko Edzio może uratować święta i dostarczyć dzieciom prezenty. Jak sobie poradzi z tym zadaniem? Wskakuj w sanie i ruszaj do Delicjowa, gdzie czeka cię zwariowana komedia świątecznych pomyłek!
Sprawdź: https://tinyurl.com/5r3s7mxe

Konkurs mikołajkowy z Wydawnictwem Zielona Sowa

Jak zdobyć jedną z nagród?

Wystarczy, że za pomocą formularza prześlecie do nas odpowiedź konkursową. Nasze jury wybierze 5 najciekawszych, a  do ich Autorów powędrują nagrody.

Na zgłoszenia czekamy w dniach 21 listopada – 1 grudnia. Zapraszamy do zabawy!

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ

706 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent