Kolorowanka: Afryka – część środkowa i południowa

Flagi państwowe – kolorowanki, malowanki dla dzieci do drukowania

Flagi państwowe - kolorowanki, malowanki dla dzieci do drukowania

Flagi państw znajdujących się w Afryce Południowej: Konga, Republiki Południowej Afryki, Burundi i Angoli.
Flaga Konga to trzy ukośne pasy: zielony, żółty i czerwony. Barwa zielona symbolizuje pokój i przyrodę, złota – nadzieje i bogactwa naturalne, czerwona – niepodległość i braterstwo.
Flaga RPA jest bardzo barwna. Pośrodku znajduje się ukośna litera „Y” w kolorze zielonym, po lewej stronie oddzielona jest żółtym wąskim pasem od czarnego trójkąta, od góry białym pasem od czerwonego pola, od dołu białym pasem od niebieskiego pola.

Flaga Burundi to prostokąt przedzielony dwiema białymi przekątnymi liniami. Górne i dolne pola są czerwone, boczne pola są zielone. Trzy gwiazdy pośrodku białego pola są czerwone w cieniutkich zielonych obwódkach. Gwiazdki te reprezentują trzy miejscowe plemiona: Tutsi, Hutu i Twa.
Flaga Angoli składa się z dwóch poziomych pasów: czerwonego i czarnego. Kolor czerwony symbolizuje krew przelaną w walce o niepodległość, a kolor czarny – kontynent afrykański. Na środku umieszczony jest złoty symbol złożony z maczety, koła zębatego oraz gwiazdy.

Geograficzne, flagi i herby

gwiazdozbiór lew kolorowanki i szablony do druku dla dzieci MiastoDzieci.pl

Połącz kropki w Gwiazdozbiorze Lwa – zabawa w łącznie kropek

zobacz