Kolorowanka: Afryka – część północna i wschodnia

Flagi państwowe – kolorowanki, malowanki dla dzieci do drukowania

Flagi państwowe - kolorowanki, malowanki dla dzieci do drukowania

Flagi państw znajdujących się w Afryce Północnej i Wschodniej: Tunezji, Kenii, Algierii i Seszeli.
Flaga Tunezji jest czerwona. Pośrodku znajduje się czerwony księżyc i czerwona gwiazda (symbol islamu) w białym okręgu.
Flaga Kenii składa się z trzech kolorowych pasów: czarnego, bordowego i zielonego. Główne pasy są oddzielone od siebie wąskimi białymi pasami. Na środku flagi przedstawiona jest tarcza masajskich wojowników tarcza jest czerwona, pionowy wzór jest biały, boczne łezki są czarne, a włócznie – białe.
Flaga Algierii to dwa pionowe pasy zielony i biały. Pas zielony pas symbolizuje islam, biały moralną czystość. W centrum flagi znajduje się czerwony półksiężyc z gwiazdą – godło muzułmańskie.
Flaga Seszeli to pięć skośnych kolorowych pasów. Od góry: niebieski (niebo i morze), żółty (słońce), czerwony (mieszkańcy żyjący w zgodzie i miłości), biały (sprawiedliwość i harmonia społeczna), zielony (ziemia i środowisko naturalne).

Geograficzne, flagi i herby

gwiazdozbiór lew kolorowanki i szablony do druku dla dzieci MiastoDzieci.pl

Połącz kropki w Gwiazdozbiorze Lwa – zabawa w łącznie kropek

zobacz