Katalog Miasta Dzieci • muzea

Muzeum Narodowe w Gdańsku – Oddział Sztuki Nowoczesnej Pałac Opatów

ODDZIAŁ SZTUKI NOWOCZESNEJ

W 1970 r. z ogólnego działu malarstwa, rzeźby i grafiki wyłoniono Dział Sztuki Współczesnej, zaś w 2008 r. powstał Oddział Sztuki Nowoczesnej powiększony się o kolekcję malarstwa polskiego z XIX w. i początku XX w. Działa tu także Pracownia Grafiki i Tkaniny Artystycznej, Pracownia Malarstwa i Rysunku, Pracownia Rzeźby i Ceramiki Współczesnej oraz Dział Teatralny.

Wizytówką zbiorów sztuki nowoczesnej jest Galeria Stała Polskiej Sztuki Nowoczesnej, należąca do kilku stałych ekspozycji tego typu w kraju. Są tu pokazywane prace takich artystów jak m.in. Olga Boznańska, Józef Pankiewicz, Artur Nach-Samborski, Antoni Suchanek, Marian Mokwa, Piotr Uklański czy Lech Majewski. Jest także prezentowana ceramika artystyczna i rzeźba.

Oddział mieści się w zabytkowym Pałacu Opatów leżącym na terenie Parku Oliwskiego.

ul. Cystersów 18, 80 - 330 Gdańsk - Oliwa

(+48) 058 552 12 71 do 75
osn@muzeum.narodowe.gda.pl

Muzeum Narodowe w Gdańsku – Oddział Sztuki Nowoczesnej Pałac Opatów
ZOBACZ TAKŻE:teatr

pon-wt
02.10-31.10.2017
04. Zdjęcie ze spektaklu - Legendy zodiaku -historia teatrzków lalkowych

Od marionetek do robotów. Historia teatrów lalkowych w Gdańsku

Projekt jest dedykowany wszystkim, starszym i młodszym. Znakomicie się nadaje na wspólny spacer babci i dziadka z wnukami, rodziców z dziećmi…. Daje okazję do wspomnień i wspólnego poznawania historii Teatru Miniatura, do którego większość gdańszczan chodziła, mając lat kilka czy kilkanaście.

śr
10.08.2016
oddział sztuki nowoczesnej
Warsztaty i zajęcia

Wakacje dla rodzin w MNG – Oddział Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Sztuki Nowoczesnej zaprasza na wakacyjne warsztaty.   10.08.2016, środa, godz.: 11.00 „Schwytać chwilę…” (powtórzenie zajęć) Informacje praktyczne: – warsztaty towarzyszą wystawie pt.: “Monet, Renoir, Delacroix i inni. Normandia namalowana” w Oddziale Sztuki Nowoczesnej w Pałacu Opatów – miejsce: Oddział Sztuki Nowoczesnej, ul. Cystersów 18, Gdańsk – terminy: 23.07 i 06.08.2016 […]

sob-nd
31.01-15.02.2015
Oddział Sztuki Nowoczesnej  Pałac Opatów

Oddział Sztuki Nowoczesnej  Pałac Opatów

Ferie zimowe – zabawa ze sztuką
Oferta dla grup i rodzin (dzieci w wieku 5–9 lat).
Termin: 03–13.02.2015, od wtorku do piątku

Serdecznie zapraszamy na pasjonujące zajęcia podczas ferii zimowych. Wizyta w muzeum nie musi się ograniczać do oprowadzania po ekspozycji. Chcemy pokazać, że jest to ciekawe miejsce, gdzie można wesoło spędzić zimowy poranek, gdzie można się pośmiać, gdzie co rusz coś nas zaskakuje! Spędzamy miło czas, ucząc się przez zabawę. Zabawę ze sztuką!

sob
26.11.2011
warsztaty dla dzieci w muzeum

warsztaty dla dzieci w muzeum

Zapraszamy na kolejne warsztaty dla dzieci w wieku 2-7 lat przygotowane przez Fundację MaMa we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Spotkania fotografii i sztuki – To warsztaty towarzyszące wystawie „Wspólnicy. Fotograf i artysta około roku 1970”, poświęconej współpracy między artystami i fotografami, przygotowanej przez Marię Matuszkiewicz. W czasie warsztatów spróbujemy zastanowić się czym jest sztuka, a czym jej rejestracja.

nd
10.04.2011
koncert dla dzieci i rodziców

koncert dla dzieci i rodziców

Zapraszamy do Sali Muzycznej Pałacu Opatów w Oliwie gdzie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Pałacowe koncerty dla dzieci i rodziców pt. „Podróż w świat gorących rytmów”.

sob
02.04.2011
warsztaty rękodzieła

warsztaty rękodzieła

W trosce o przetrwanie dawnych technik pragniemy zaproponować wszystkim  sympatykom rodzimych tradycji w bieżącym roku cykliczne, weekendowe  warsztaty ludowego rękodzieła.

nd
03.04.2011