Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją

Od 1970r. siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie jest zabytkowa kamienica z drugiej połowy XVII wieku, pieczołowicie odrestaurowana, o ciekawym wystroju wnętrz oraz niepowtarzalnym klimacie.

Budynek usytuowany jest przy ul. Grodzkiej tj. przy głównej ulicy lubelskiego Starego Miasta i zabytkowym placu Po Farze, z którego podziwiać można niemal całą panoramę miasta. Miejsca te pełnią ważne role życia administracyjnego, kulturalnego i handlowego. Natomiast wieczory w porze letniej wypełnia śmiech młodzieży będącej gośćmi licznych kafejek.

W takim klimacie od 50. lat prowadzi działalność dydaktyczno-wychowawczą Młodzieżowy Dom Kultury ul. Grodzka 11. Od stycznia 1996 roku placówkę finansuje Gmina Lublin. Systematyczne zajęcia w ciągu roku szkolnego prowadzone są w ponad 150. zespołach – plastycznych, teatralnych, muzycznych, tanecznych oraz kursach.

Młodzieżowy Dom Kultury Pod Akacją

ul. Grodzka 11