Wybierz miasto
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu działa w mieście już ponad 50 lat. Przez te wszystkie lata najważniejszym dla nas celem było kształtowanie indywidualnych zainteresowań i uzdolnień dzieci i młodzieży a także wyzwolenie w nich fantazji, wyobraźni czy kreatywności.

Uczestnicy pracowni mogą rozwijać swoje zainteresowania poprzez udział w zajęciach, wykładach, warsztatach oraz samodzielną działalność twórczą pod czujnym okiem naszych pracowników

– artystów sztuk wizualnych, teatralnych, tanecznych i muzycznych,

– sportowców

– pedagogów z zakresu plastyki, muzyki, teatru lub tańca.

Młodzież może także uczestniczyć w imprezach takich jak: koncerty, wernisaże, wystawy, konkursy, spektakle, turnieje, happeningi lub wręcz sama je organizować.

Ważnym elementem rozwoju młodego człowieka jest wymiana doświadczeń. Dlatego staramy się współpracować z innymi placówkami zarówno w kraju jak i zagranicą. Jesteśmy członkiem kilku międzynarodowych organizacji, dzięki czemu nasza młodzież ma szansę wyjazdu na międzynarodowe obozy, warsztaty i imprezy kulturalne.

41-902 Bytom
ul. Powstańców Warszawskich 12

mdk@mdk.bytom.pl

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu