Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Wioletta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Wiola
Znaczenie : fiołek
Planeta : Wenus i Neptun
Znane : Violetta Arlak, Violetta Najdenowicz (Fiolka), Violetta Villas
Imieniny : 29 września

Historia imienia

Wioletta pochodzi od łacińskiej nazwy fiołka – viola. Znaczy więc (po łacinie i po włosku) to samo, co drugie fiołkowe imię, Jolanta, po grecku.

Znaczenie imienia Wioletta

Wioletta = fiołek

Numerologia imienia Wioletta

Również liczba imienia – CZTERY – jest ta sama, co u Jolanty. (Liczba imienia równa się cztery, zarówno kiedy piszemy „W”, jak i „V” na początku). Również (tak samo jak Jolanta) Wioletta podlega magii fiołkowych kwiatów, które – jak i to imię – przypominają o wiośnie, cyklu odradzania się żywych istot, o miłości i pokusie. Dlatego zapewne imię Wioletta z upodobaniem jest używane jako pseudonim przez estradowe kusicielki.

Jaka jest Wioletta?

Wioletty to dusze bogate i złożone. Łączą w sobie romantyczne marzycielstwo, wrażliwość na piękno, poezję i muzykę – z zamiłowaniem do wygód, bogactwa i rzeczy trwałych. Potrafią przeżywać wzloty i wzruszenia – ale i dobrze liczyć materialne korzyści.

Znak zodiaku imienia Wioletta

Wioletty są takie, jaki w zodiaku jest znak Byka: znawca piękna i miłości, ale i miłośnik materialnych wygód. Imię Wioletta ma pewien odcień żywiołu powietrza, wiąże się więc z lotnością umysłu i natchnieniem, przez co odpowiednie jest również dla powietrznych znaków Wagi, Wodnika i Bliźniąt. Można je również polecić romantycznym Rybom i Rakom.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

719 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent