Ryszard

Ryszard - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Rysiek, Rysio
Znaczenie : silny jak król
Planeta : Księżyc
Znane : Ryszard Bugaj, Ryszard Czarnecki, Richard Gere, Ryszard Horowitz, Ryszard Kaczorowski, Ryszard Kapuściński. Ryszard Riedel, Ryszard Rynkowski, Ryszard Tadeusiewicz
Imieniny : 3 kwietnia, także 7 lutego, 9 sierpnia, 7 września, 17 października

Historia imienia

Ryszard to jedno z tych starych, germańskich imion-zaklęć, które uczyły męską młodzież rycerskiej dzielności i innych cnót właściwych wojownikom i władcom. Znaczy ono „silny jak na króla przystało”. Imię to było najbardziej znane w Anglii, skąd pochodził Ryszard Lwie Serce, słynny rycerz wypraw krzyżowych. Tak nazywało się kilku angielskich królów oraz kilkunastu świętych, też rodem z Wysp Brytyjskich. Władcza moc zaklęta w tym imieniu dziś nieco osłabła.

Znaczenie imienia Ryszard

Ryszard – silny jak król.

Numerologia imienia Ryszard

Liczba imienia Ryszard wynosi DWA, a dwójka jest liczbą ludzi łagodnych, usposobionych pokojowo i zdolnych do kompromisu.

Jaki jest Ryszard?

{znak-?}Imię Ryszard rzeczywiście przypomina o życiu w dawnych czasach, ale nie tyle o bojach i rządzeniu ludem, co raczej o ucztach, pochodach, turniejach i biesiadach. Typowy Ryszard jest naturą wybitnie społeczną i trudno go sobie wyobrazić jako samotnika. Jest towarzyski i ma zwykle wielu serdecznych przyjaciół, z którymi chętnie spędza czas na rozmaitych rozrywkach. Jakby na pamiątkę czasów, kiedy imię to nosili ludzie możni i majętni, Ryszardom pozostało zamiłowanie do gier, zawodów sportowych, a nawet hazardu. Wielu Ryszardów jest zapalonymi kibicami sportowymi, a także można ich spotkać na wyścigach konnych. Wciągają ich też loterie i gra na giełdzie. Jeżeli sami uprawiają sport (co zdarza się często) to zwykle takie dyscypliny jak siatkówka, kiedy biega się wraz z całą gromadą i w trakcie gry są okazje do dyskusji. Jeszcze ze średniowiecza pozostało Ryszardom zamiłowanie do pompy, gali i uroczystych ceremonii. Jest wśród nich wielu wziętych wodzirejów. Mimo groźnie brzmiącego imienia Ryszardowie są najczęściej łagodni i dobroduszni. Życie pojmują prosto i raczej nie przeżywają egzystencjalnych dramatów. Potrafią się cieszyć z wszelkich codziennych przyjemności. Dbają o rodzinę, a jako ojcowie wiele czasu spędzają ze swymi dziećmi i ich rówieśnikami. Sami żywo wspominają dawne lata, gdy byli chłopcami i działali w drużynie harcerskiej. Jako ludzie dorośli poważniejsze decyzje starannie konsultują z żonami, a w pracy – z całym zespołem. Częste u Ryszardów są zdolności aktorskie i umiejętność parodiowania innych.

Znak zodiaku imienia Ryszard

{zodiak}Najbardziej zgodne jest to imię z naturą towarzyskich i nieco próżnych Lwów. Jednak nie każdy Lew będzie zadowolony z tego imienia, ucieszy ono przede wszystkim tego, w którego horoskopie silna jest opiekuńcza planeta Ryszardów, czyli Księżyc. Bliskie jest też to imię prostodusznym Rybom, a także Bykom, Wagom i Bliźniętom. Nadane Baranom, utwierdzi je w przekonaniu, że wszystko wiedzą najlepiej. Ryszard Skorpion wyrośnie na satyryka i prześmiewcę. U Raków i Strzelców imię to nie spowoduje większych sensacji. Najmniej odpowiada ono naturze Wodników, Koziorożców i Panien.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Ryszard:

 Agnieszka Chylińska

 Ewa Gorzelak 

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie