UD

Robert - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Robcio, Robuś
Znaczenie : jaśniejący sławą
Planeta : Merkury
Znane : Robert De Niro, Robert Downey Jr., Robert Gawliński, Robert Gawliński, Robert Korzeniowski, Robert Kubica, Robert Lewandowski, Robert Makłowicz, Robert Redford, Robert Zemeckis
Imieniny : 17 września, 6 lub 7 czerwca i kilka innych

Historia imienia

Imię Robert, czyli „jaśniejący sławą”, brzmiało u dawnych Germanów Hrod-beraht. Czasami używane są też inne odmiany tego imienia: Ruprecht lub Rupert. Imię to jest bardzo popularne w Anglii, Ameryce i w Niemczech. U nas jest nieco rzadsze, może dlatego, że trudno je zdrobnić.

Znaczenie imienia Robert

Robert = „jaśniejący sławą”.

Numerologia imienia Robert

Liczbą imienia Robert jest CZTERY. Liczba ta – pewnie dlatego, że są cztery strony świata, a dom ma cztery rogi – silnie wiąże ludzi z miejscem, w którym żyją, z rodzinnym domem i dobrymi zasadami, jakie się z tego domu wynosi. Czwórka oznacza porządek, stabilizację i rozsądek.

Jaki jest Robert?

Zgodnie z wpływem swojej liczby (a także wezwaniem do sławy w swoim imieniu) Robertowie są zwykle dobrymi synami, sumiennymi uczniami i starają się nie zawieść rodziców. Za młodu wyglądają poważnie jak na swój wiek i rozkręcają się dopiero z upływem lat. Zwykle bardzo długo im się wydaje, że „to jeszcze nie pora”, że „są lepsi ode mnie”, więc Robertowie stale się dokształcają, rozwijają i doskonalą. W końcu zostają odkryci, ich talenty docenione, toteż wprowadzają się do przestronnych gabinetów i rozsiadają w fotelach prezesów. Życie Robertów na dobre zaczyna się po czterdziestce. Typowy Robert jest oczytany i wykształcony, zna się na nowościach w swojej dziedzinie, długo się zastanawia, zanim coś powie i nie lubi zmieniać raz podjętych decyzji. Może być nieco sztywny, ale… to się da nadrobić wrodzoną inteligencją.

Znak zodiaku imienia Robert

Robert to imię dobrze dobrane do charakteru znaku Panny. Ale trzeba pamiętać, że jeżeli u chłopca cechy Panny wzmocnimy jeszcze tym imieniem, może wyrosnąć na mola książkowego i małego jajogłowego. Następne znaki, którym warto nadawać to imię, to Koziorożec, Bliźnięta i Wodnik. Dobre jest też dla Byków, Skorpionów i Raków. Baran, Lew i Strzelce mają, jak na to imię, zbyt żywiołowy temperament, a również do Wagi i Ryb nie najlepiej ono pasuje.

Gwiazdy które dały swojemu synowi na imię Robert

Mikołaj Krawczyk

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

463 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent