UD

Olga - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Ola, Oleńka
Znaczenie : szczęśliwa, zdrowa, pełna życia
Planeta : Mars
Znane : Olga Bołądź, Olga Bończyk, Olga Borys, Olga Frycz, OlgaJackowska, Olga Kurylenko, Olga Lipińska, Olga Tokarczuk
Imieniny : 11 lipca

Historia imienia

Imię Olga przywędrowało do nas drogą bardzo okrężną. Narodziło się wśród germańskich plemion zamieszkujących Skandynawię – wśród wikingów – i brzmiało wtedy Helga, co znaczyło „zdrowa” lub „pełna życia”. Kiedy wikingowie, owi dzielni wojownicy, ponad tysiąc lat temu podbili Ruś, imię Helga zmieniło się w Olga. Imię to nosiła władczyni Kijowa, która twardą ręką trzymała w posłuchu krnąbrnych poddanych i popełniła liczne okrucieństwa. Rusini wybaczyli jej to, gdyż zbudowała potęgę Kijowa; wybaczył jej też Kościół, przyjęła bowiem chrzest. Jeżeli się nastroimy na wibracje imienia Olga, wyda się nam ono najpierw łagodne i zachęcające, jakby obiecywało zaciszną przystań… – Olga brzmi podobnie jak „ulga”. Ale to pozory… Imię to mieni się w oczach niby hologram i pod miłą powierzchnią otwierają się jakieś głębie i tajemnice.

Znaczenie imienia Olga

Olga –   „zdrowa” lub „pełna życia”. 

Numerologia imienia Olga

Liczba imienia Olga wynosi bowiem PIĘĆ. Jak wiadomo, liczba ta oznacza ludzi dzielnych, pełnych inicjatywy, ale też niespokojnych duchem i mających żyłkę ryzykantów. I Olgi takie właśnie są.

Jaka jest Olga?

To w istocie rogate dusze. Olgi potrafią się przystosować do każdych warunków, więc również w środowisku ludzi spokojnych, statecznych i dbających o swoją opinię nie będą nikogo na siłę szokować. Jednak prawdziwym celem ich życia jest przygoda, doświadczanie wciąż nowych i dziwnych wrażeń, podróże i kosztowanie egzotyki. Pociąga Olgi wszystko, co obiecuje nowość, sukces i zwycięstwo. Kiedy wymaga tego sytuacja, potrafią być groźnymi konkurentkami dla silnych mężczyzn. Tak więc możemy sobie wyobrazić Olgę jako elegancką damę, dla której ulubioną rozrywką są… skoki ze spadochronem! Życie z Olgą dostarczy jej wybranemu wielu mocnych wrażeń. Kobiety o tym imieniu potrafią działać niby środek dopingujący – ale i mężczyzna musi mieć silny charakter, aby sprostać takiej partnerce.

Znak zodiaku imienia Olga

Olga to imię najbardziej odpowiednie dla naładowanych energią Baranów i Skorpionów, a w następnej kolejności dla Lwów, Strzelców, Wodników i Bliźniąt. Olgi Koziorożce potrafią potężne siły tkwiące w swoim imieniu zaprząc do twórczej pracy. Byki, Raki i Ryby pod wpływem tego imienia mogą w pewnym stopniu zejść na manowce. Dla Wag i Panien imię Olga może okazać się zbyt niepokojące.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

154 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent