Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Natalia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Natalka, Natka, Natala
Znaczenie : od słów dies natalis - dzień narodzenia
Planeta : Merkury i Uran
Znane : Natalie Cole, Natalia Kukulska, Natalia Lesz, Natalia Oreiro, Natalia Partyka, Natalie Portman, Natalia Przybysz, Natalia Rybicka
Imieniny : 26 sierpnia, 27 lipca i 1 grudnia

Historia imienia

Istnieje podejrzenie, że męskie imię Natalis (a za nim żeńskie – Natalia) powstało przez pomyłkę. Otóż po łacinie dies natalis znaczy „dzień narodzenia”, i słowa te pojawiały się w spisach świętych, jako że śmierć męczennika rozumiano jako dzień narodzin do lepszego życia w niebie. Mogło się zdarzyć, że ludzie nieobyci z łaciną odczytywali ów natalis jako imię jeszcze jednego świętego. Stąd też się wzięło imię Natalia. Widać więc, że imię to od samego początku łączy się z mistyką i z omyłką. Każdy zaś miłośnik wiedzy tajemnej wie, że na świecie nie ma przypadków i to, co niewtajemniczony uważa z pomyłkę, przejęzyczenie czy inny wyjątek od normy, naprawdę oznacza, że w nasz świat wkraczają pewne duchowe siły, aby zaprowadzić swój wyższy porządek.

Znaczenie imienia Natalia

Imię pochodzi od słów dies natalis – dzień narodzenia.

Numerologia imienia Natalia

Takim zrządzeniom losu i wyrokom niebios patronuje w numerologii liczba SIEDEM. I właśnie siódemka jest liczbą imienia Natalia.

Jaka jest Natalia?

{znak-?}Imię Natalia zwykle noszą kobiety o wnikliwym umyśle i głębokich zainteresowaniach. Są one za młodu poważne i nad wiek rozwinięte, tak jakby od najmłodszych lat miały świadomość tego, dokąd idą i do czego są przeznaczone. Są grzecznymi, dobrze ułożonymi córeczkami i starają się szczerze iść drogą wskazaną przez rodziców, realizować ich ambicje. Ale szybko okazuje się, że ich horyzonty są szersze, a cele leżą dalej. Często się zdarza, że Natalie interesują się abstrakcyjnymi dziedzinami wiedzy, pociąga je matematyka albo filozofia i trafiają do instytutów naukowych. Ale również mają bogate życie wewnętrzne, często wręcz mało zrozumiałe dla ich prostszych psychicznie rówieśników. Częste wśród Natalii są głębokie uczucia religijne. Jest więc wiele przyczyn, dla których Natalie wybierają towarzystwo starszych przyjaciół i również wśród starszych mężczyzn czują się na swoim miejscu. Natalie nie pchają się do pierwszych rzędów. Raczej wolą być odkrywane niż dbać o własną popularność. Instynktownie liczą na szczęśliwy los, który – rzeczywiście – ich nie zawodzi. W rezultacie wiele w swoim życiu zawdzięczają wyjątkowym zbiegom okoliczności.

Znak zodiaku imienia Natalia

{zodiak}Na tle zodiaku imię Natalia najbardziej jest odpowiednie dla dziewcząt ze znaku Wodnika. Przyniesie pożytek również subtelnym Rybom, wnikliwemu Skorpionowi i intelektualistce Pannie. Jako kolejne znaki wymieńmy Raka, Koziorożca, Bliźnięta i Wagę. Dla pozostałych znaków imię to będzie zbyt delikatne i nieuchwytne i jego potencjał może nie zostać przez nie wystarczająco wykorzystany.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Natalia:

Jerzy Dudek  

Małgorzata Kosik

Joanna Klimas

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

721 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent