Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kastor - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Kastorek
Znaczenie : świecić lub przewyższać
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane : św. Kastor
Imieniny : 13 lutego, 28 marca i 21 września

Historia i znaczenie imienia Kastor

Imię Kastor jest polską formą zlatynizowanego imienia Castor, wywodzącego się z greki. Pochodzi od słowa „kekasmai”, które oznacza „świecić” lub „przewyższać”. W mitologii greckiej Kastor był synem Zeusa. Istnieją także święci katoliccy o tym imieniu oraz gwiazda w gwiazdozbiorze Bliźniąt.

Numerologia imienia Kastor

Kastor to numerologiczna TRÓJKA, charakterystyczna dla osób silnie powiązanych z naturą i o szerokich horyzontach myślowych.

Jaki jest Kastor?

Kastor to człowiek żywiołowy, aktywny, pewny siebie i pełen pasji. Sprawia wrażenie silnego i dominującego. Bywa skłonny do dyskusji, a czasem wręcz arogancki. Otwarcie wyraża swoje zdanie. Nie lubi być ograniczany żadnymi schematami. Lubi żyć szybko i chwytać to, co mu życie przyniesie, nie zastanawiając się zbytnio nad konsekwencjami swoich poczynań. Dlatego bywa również niecierpliwy i nerwowy, szczególnie, jeśli ktoś inny spowalnia jego działania. Jest ciekawy świata, a nowe doświadczenia chłonie niczym gąbka. Jego największe marzenie to możliwość bycia w kilku miejscach na raz tak, by nic nie przeoczyć i nie stracić. Łatwo adaptuje się do nowych sytuacji, nie ma też problemu w poznawaniu nowych osób, choć zdarza się, że przytłacza i onieśmiela ich swoją silną osobowością.

Jako dziecko, Kastor jest pełen energii i wszędzie go pełno. Trudno mu usiedzieć w miejscu i skupić się na jednej rzeczy przez dłuższą chwilę, bywa więc często postrzegany jako dziecko „trudne”. Warto mu zapewnić dużą dawkę sportu, by dać ujście jego niespożytej energii.

Znak zodiaku imienia Kastor

Do imienia Kastor najbardziej pasuje znak Wodnika lub Skorpiona.

491 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent