Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Justyna - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Justysia, Justynka
Znaczenie : od słowa iustus - sprawiedliwy
Planeta : Uran
Znane : Justyna Kowalczyk, Justyna Pochanke, Justyna Sieńczyłło, Justyna Steczkowska
Imieniny : 12 marca albo 1 czerwca. Wymieniane też są dni 14 kwietnia, 16 czerwca, 13 lipca, 12 i 26 września, 7 października i 30 listopada

Historia imienia

Iustus znaczy po łacinie „sprawiedliwy”. Sprawiedliwość jest cnotą władców, królów. Do tej pory wraz z tym imieniem spływa na kobiety (a wcześniej na małe dziewczynki) rodzaj królewskiego splendoru. Małe Justynki i dorosłe Justyny mają w sobie coś z księżniczek.

Znaczenie imienia Justyna

Justyna – od słowa iustus – sprawiedliwy.

Numerologia imienia Justyna


Liczba
tego imienia wynosi TRZY i potwierdza to, co wyżej powiedziano. Ludzie naznaczeni tą liczbą zwykle wyróżniają się na tle otoczenia, obdarzani są zaufaniem, szacunkiem i podziwem, i oczekuje się od nich, że staną się w życiu „kimś”. Liczba TRZY przyciąga powodzenie; sprawia, że można liczyć na własne szczęście.

Jaka jest Justyna?

Justyny niemal od urodzenia czują się wyjątkowe. Tak właśnie postrzegają swoje miejsce w świecie: nie mają ochoty podporządkowywać się regułom, żyć tak jak wszyscy, przeciwnie – szukają wyjątków, życzą sobie mieć specjalne prawa. Są indywidualistkami i same określają, co dla nich jest dobre. Nie ulegają modom i nie chodzą razem z tłumem. Poszukują tego, co rzadkie, egzotyczne i dziwne. Życie widzą jak jedną wielką przygodę. Swoich rodziców, narzeczonych, mężów zaskakują szalonymi pomysłami. Lubią zmiany, wędrują po świecie, chętnie zmieniają zawody, prace, miejsce zamieszkania. Niespokojne duchy te Justyny! A przy tym żyją dla siebie, nie dla wyimaginowanych ideałów. Nie zależy im na nagrodach ani na poklasku. Zdarza się, że są odkrywane i robią karierę, ale nie to jest w ich życiu najważniejsze. Najważniejsze jest: być sobą. Justyny dobrze czują się we własnej skórze. Mimo zmian i niespokojnego trybu życia są zadowolone z siebie, a życie w zgodzie z sobą samą jest dla nich najwyższą wartością.

Znak zodiaku imienia Justyna

Znak, dla którego imię Justyna jest najbardziej odpowiednie, to żądny nowości indywidualista – Wodnik. Również dla znaku królów i księżniczek – Lwa – to imię jest bardzo właściwe. Dobrze też zgadza się z naturą Skorpiona, Bliźniąt i Ryb. Justyny ze znaku Wagi i Byka będą bardziej przedsiębiorcze i żywszego usposobienia niż typowe Wagi lub Byki. Można też zaryzykować to imię w przypadku dziewczynki ze znaku Barana lub Strzelca. Koziorożec, Panna lub Rak wolałyby pewnie nazywać się inaczej. Planetą, która patronuje Justynom, jest Uran, i jeżeli jego wpływy w horoskopie są silne, imię to z pewnością będzie odpowiednie.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

803 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent