Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Herman - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Hermanek, Hermanuś
Znaczenie : wojownik
Planeta : Słońce i Wenus
Znane : Hermann Minkowski, Hermann Maier, Herman Achille Van Rompuy, Diego Armando Maradona, Armando Christian Pérez
Imieniny : 7 kwietnia, 11 kwietnia, 13 czerwca, 11 sierpnia i 24 września
 

Historia i znaczenie imienia Herman

Imię Herman rozwinęło się ze starogermańskiego imienia Hariman, składającego się z elementów hari, co oznacza „armia” i man, czyli „człowiek”. Znaczenie imienia można więc interpretować jako „wojownik„. Herman był nadawany z pewną regularnością w średniowieczu, ale ostatecznie zniknął, zanim został ponownie ożywiony w XIX wieku. Nic dziwnego, że nazwy wywodzące się z języków starogermańskich i nordyckich powstały z elementów wojennych, takich jak „włócznia”, „odważny”, „wojownik” i „wojsko”. Były to rody, które nieustannie broniły swoich terytoriów lub atakowały nowe. Wiele takich starożytnych imion przetrwało od wieków, tak jak Herman. W średniowiecznej Polsce odnotowywano polskie formy Jerzman i Jirzman. We Francji używają Armand, podczas gdy Włosi, Portugalczycy i Hiszpanie mówią Armando. Herman jest dziś rzadko używany wśród krajów anglojęzycznych. Jest to jednak popularne imię w Norwegii. Żeńska wersja imienia to Hermana lub Hermina.

Numerologia imienia Herman

Liczba imienia Herman to numerologiczna PIĄTKA, opisująca osoby odważne w działaniu i żądne przygód.

Jaki jest Herman?

Herman wysoko sobie ceni wolność i podążanie za swoim instynktem i potrzebami. Nie lubi się dostosowywać, nie ogląda się na innych. Stara się chwytać chwilę i nie marnować czasu. Wykorzystuje każdą okazję, by przeżyć coś nowego, odkryć nieodkryte. Herman to przy tym dusza towarzystwa – uwielbia poznawać nowe osoby, ale tylko takie, które wnoszą coś do jego życia. Kocha zabawę, podróże i wszystko, co podnosi adrenalinę. Ma bystry dowcip i umysł, szybko się uczy nowych rzeczy i łatwo dostosowuje. Uwielbia być w ciągłym ruchu i nieustannych zmianach.

Znak zodiaku imienia Herman

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Hermana to Baran i Lew, które najlepiej współgrają z jego charakterem i niespokojną duszą.

332 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent