Weleda
Weleda Baby

Donat - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Donatek
Znaczenie : darowany przez Boga/bogów
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Donatello, Donato Bramante
Imieniny : 9 lutego, 17 lutego, 25 lutego, 7 kwietnia, 30 kwietnia, 21 maja, 1 września, 7 sierpnia, 19 sierpnia, 5 października, 22 października, 29 października i 10 grudnia

Historia imienia

Imię Donat jest imieniem łacińskim. Wywodzi się od słowa „donatus” oznaczającego „darowany przez Boga/bogów”. W żywotach świętych można napotkać aż 35 świętych o tym imieniu.

Znaczenie imienia Donat

Oznacza „darowany przez Boga/bogów”.

Numerologia imienia Donat

Liczbą imienia Donat jest DZIEWIĄTKA, a więc liczba osób wrażliwych i uczuciowych, skłonnych do pomocy innym.

Jaki jest Donat?

Spokojny, zrelaksowany i powściągliwy – takie pierwsze wrażenie można odnieść, poznając Donata. W rzeczywistości jednak, jest to tylko zewnętrzna powłoka, pod którą ukrywa bardzo nerwowe i niepewne siebie wnętrze. Donat skłania się do spędzania czasu w samotności, ponieważ spotkania towarzyskie go męczą. Jednocześnie jest otwarty na innych, chętny do pomocy i współpracy. Cechuje się analitycznym myśleniem, jest człowiekiem rozumu, nawet gdy intuicja podpowiada mu co innego, to zawsze wybiera drogę rozsądku. Jest niezwykle wrażliwy, najbardziej obawia się publicznej kompromitacji, dlatego stara się unikać wszelkich sytuacji, które mogłyby ją przynieść. Nie lubi nowości, zdecydowania skłania się ku rzeczom sprawdzonym i dobrze mu znanym. Nie jest łatwo zaskarbić jego zaufanie, najczęściej trwa to bardzo długo, ale jak już się je zdobędzie, to Donat potrafi się otworzyć i pokazać, jaki jest naprawdę, ze wszystkimi swoimi słabościami i przywarami.

Jako dziecko Donat potrzebuje łagodnego wspierania w jego aktywnościach, akceptacji jego uczuć i wrażliwości. Bardzo ważne jest, by nie negować jego trudności, ani też zbędnie ich nie podkreślać.

Znak zodiaku imienia Donat

Do imienia Donat najbardziej pasują znaki wodne – czyli Skorpion, Wodnik, Ryby i Rak.

226 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent