UD

Alfons - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Alfonsik
Znaczenie : od słów: al (cały) lub adal (szlachetny ród) i funs (szybki, chętny, życzliwy)
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Afonso de Albuquerque, Alfons Parczewski, Alfons Górnik, Alfons Dunin-Borkowski, Alfons Capone, Alonso Cano
Imieniny : 7 lutego, 1 czerwca, 25 lipca, 1, 28 sierpnia, 19 września, 31 października, 15 listopada

Historia imienia

Alfons to imię pochodzenia germańskiego, pochodzące od słów „al” – czyli „cały” lub „adal” („szlachetny ród”) oraz „funs”, co oznacza „szybki, chętny, życzliwy”. Imię stało się popularne w XVIII i XIX wieku, dzięki założycielowi zakonu redemptorystów, świętemu Alfonsowi Maria Liguori. Jednakże w 1873 roku poprzez komedię Aleksandra Dumasa „Monsieur Alphonse” imię zyskało złą sławę i zaczęło być synonimem do słowa „sutener”. Ta konotacja ma miejsce tylko w Polsce, w innych krajach imię jest nadal używane, szczególnie w Hiszpanii, gdzie imię to nosiło kilkunastu hiszpańskich królów. Żeńskim odpowiednikiem imienia jest Alfonsa, a rzadziej spotykaną wersją również Alfonsyna.

Znaczenie imienia Alfons

Imię pochodzi od słów „al” – czyli „cały” lub „adal” („szlachetny ród”) oraz „funs”, co oznacza „szybki, chętny, życzliwy”.

Numerologia imienia Alfons

Zgodnie z numerologią, imieniu Alfons odpowiada liczba CZTERY.

Jaki jest Alfons?

Alfons jest niezwykle impulsywny, niemal zawsze najpierw mówi, a potem myśli. Chwyta się wielu rzeczy na raz, często ich nie kończąc, jego działania mogą więc wydawać się nieco chaotyczne. Jest towarzyski, dobrze czuje się w miejscach tłocznych, chętnie poznaje nowe osoby. Ma mnóstwo znajomych, ale tylko kilku naprawdę bliskich przyjaciół. Łatwo adaptuje się do nowych miejsc i sytuacji. Ciągle poszukuje doświadczeń, wyzwań, a nie znosi nudy. Z pewnością nie mógłby żyć na wsi, jest typowym mieszczuchem, który uwielbia korzystać z wszelkich uroków miasta i nocnego życia.

Znak zodiaku imienia Alfons

Imię Alfons najbardziej pasuje do osób urodzonych w znaku Koziorożca.

781 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent