Zwrot pieniędzy za podręczniki szkolne

W ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna” wiele rodzin może ubiegać się o refundację zakupu podręczników. W zeszłym roku duża część przeznaczonych na program środków finansowych nie została wykorzystana, ponieważ uprawnione rodziny po prostu o nich nie wiedziały.

Rządowy program „Wyprawka szkolna 2012″ pozwala rodzinom wielodzietnym ubiegać się o refundację części kosztów zakupu podręczników bez względu na wysokość dochodów – informuje Stowarzyszenie i Fundacja Rzecznik Praw Rodziców.

Program obejmie w tym roku również rodziców wszystkich pierwszaków, mających prawo do świadczeń rodzinnych. Przepisy zawierają wiele dodatkowych ograniczeń. Warto jednak sprawdzić, czy nowe możliwości dotyczą Waszej rodziny. Szczegóły i wzory podań znaleźć można na stronie: www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-podreczniki. Trzeba się spieszyć, bo termin składania wniosków u dyrektorów szkół mija w pierwszych dniach września.

Powyższe informacje cytujemy za zgodą Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznika Praw Rodziców. Pełny tekst jest dostępny na stronie http://www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-podreczniki.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:szkoła
Zwrot pieniędzy za podręczniki szkolne