Weleda
Weleda Baby

Zimowe aktywności dla dzieci. Pomysły na kreatywne spędzanie czasu w domu

Zimowe aktywności dla dzieci. Pomysły na kreatywne spędzanie czasu w domu
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑
Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią długie wieczory, w trakcie których musisz zapewnić swojemu dziecku ciekawe sposoby na spędzanie czasu? To wyzwanie, z którym mierzy się wielu rodziców. Koniecznie poznaj nasze pomysły na wspólne zabawy, a Twoje dziecko z pewnością nie będzie narzekać na nudę.

„Mamo, nudzi mi się” – słyszysz to coraz częściej?

Okres jesienno-zimowy to czas, który dla wielu rodziców jest sporym wyzwaniem. Możliwości związane z tym, w jaki sposób dzieci mogą spędzić swój wolny czas, są mocno ograniczone. Kiedy pogoda nie rozpieszcza, trudno zaplanować jakąkolwiek aktywność poza domem.

To także nieciekawy czas dla dzieci, które kilka ostatnich miesięcy spędziły na boisku, na placach zabaw, gdzie wykonywały różne aktywności na świeżym powietrzu.

Od pewnego czasu Twoje dziecko coraz częściej narzeka na nudę? Nie martw się! Mamy dla Ciebie kilka ciekawych (i sprawdzonych przez rodziców!) propozycji kreatywnego spędzania czasu w domu. Sprawdź, które z opisanych aktywności przypadną do gustu Twojemu dziecku.

Wspólne gotowanie – pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem

Zastanawiasz się, w jaki sposób połączyć przygotowywanie kolacji z opieką nad znudzonym maluchem? Zaopatrz się w specjalny zestaw narzędzi i noży kuchennych dla dzieci, a następnie rozpocznijcie wspólne gotowanie. Możecie upiec ciasteczka, przygotować zdrową sałatkę lub przyrządzić inne ulubione danie.

Dziecko z pewnością poczuje się docenione – szczególnie jeśli powierzysz mu naprawdę trudne zadania, takie jak pokrojenie niektórych warzyw czy przyrządzenie dressingu. Jednocześnie Ty połączysz przyjemne z pożytecznym, a przy tym zyskasz małego pomocnika. Kto wie, może wspólne gotowanie stanie się jednym z Waszych ulubionych sposobów na spędzanie zimowych wieczorów?

Zamiana ról – świetna zabawa dla całej rodziny

Kolejną propozycją może być zabawa w zamianę ról. Wystarczy, że na kilka godzin Ty zostaniesz swoim dzieckiem, a ono będzie musiało wcielić się w rolę odpowiedzialnego rodzica. W tę zabawę możecie zaangażować się całą rodziną.

Aby każdy z uczestników lepiej wczuł się w swoją rolę, koniecznie zamieńcie się ubraniami, a także swoimi „atrybutami” – na przykład ukochaną maskotką, kapciami taty czy fartuszkiem mamy. W ten prosty sposób przekonasz się, w jaki sposób postrzega Cię Twoje dziecko!

Zabawa z psem i wspólna nauka sztuczek

Jesień i zima to także nieco trudniejszy czas dla psiaków, które nie mogą już liczyć na tak długie spacery, jak w czasie cieplejszych miesięcy. Jeśli wśród członków Twojej rodziny są również czworonogi, warto wykorzystać długie wieczory na wspólne zabawy. W końcu nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy towarzysz człowieka – również takiego, który ma dopiero kilka lat.

Bardzo ciekawym pomysłem może być wspólna nauka sztuczek. Twoje dziecko z pewnością będzie uszczęśliwione, jeśli uda mu się nauczyć psiaka takich trików, jak „daj łapę” czy „turlaj się”. Wystarczy zaopatrzyć się w garść smakołyków dla psa i można przystępować do dzieła.

Inną propozycją może być wspólna zabawa, na przykład w poszukiwanie ukrytych przez Ciebie przysmaków czy zabawek. Jedno jest pewno – już pół godziny takich zabaw wystarczy, aby zmęczyć zarówno dziecko, jak i psa. Po takich przygodach na pewno udadzą się na wspólną drzemkę.

Macierzyństwo to wyjątkowe wyzwanie, dlatego warto przygotować się na wszystko!

Choć w okresie jesienno-zimowym dziecko spędza więcej czasu w domu, nie oznacza to, że okres ten nie obfituje w różnego typu wyzwania. Jednym z nich jest oczywiście zapewnienie maluchowi rozrywek – tak, aby nie narzekało na nudę.

Jeśli chcesz cieszyć się jeszcze większym spokojem, możesz zdecydować się na ubezpieczenie NNW dla dziecka w LINK4 Mama. Ochrona ubezpieczeniowa      obejmuje  następstwa nieszczęśliwych wypadków powodujące uszczerbek na zdrowiu czy      śmierć     .

Możesz także wykupić maluchowi Assistance Zdrowie, dzięki czemu masz możliwość 2 konsultacji z zakresu pediatrii oraz medycyny rodzinnej, a także telekonsultacje w tym zakresie bez limitów. Co więcej, w LINK4 możesz również zdecydować się na ubezpieczenie Szybka Pomoc, w ramach którego towarzystwo zapewni dostarczenie leków w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania czy sprzętu rehabilitacyjnego do sumy ustalonej w OWU.

Poznaj ofertę ubezpieczenia LINK4 Mama i przygotuj siebie i swojego malucha na zimowe wyzwania. W prosty sposób dopasujesz ofertę ubezpieczenia do swoich potrzeb. Możesz porozmawiać bezpośrednio z konsultantem pod numerem 605 444 444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Materiał powstał we współpracy z LINK4.

Artykuł sponsorowany

671 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:zima