Weleda
Weleda Baby

Zezia, Giler i Oczak. Recenzja

Zezia-Giler-i-Oczak
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Co zaś najważniejsze, jest to bardzo mądra powieść dziecięca, dzięki której młodzi czytelnicy mogą nauczyć się, jak przetrwać wiele kryzysowych sytuacji, z którymi trudno sobie niekiedy poradzić.

Zezia jest bardzo mądrą, wrażliwą i ciepłą dziewczynką. Taką przyjaciółkę chciałaby mieć każda kilkulatka. W jej życiu znów wiele się zmienia. Wkrótce ma się narodzić jej brat, Franek, nazywany później Oczakiem. Trzeba do tego poradzić sobie z wyjątkowością swojego drugiego brata, Czarka, nazywanego Gilerem. Rodzice postanowili także zmienić miejsce zamieszkania. Zaadaptowanie się do nowej rzeczywistości będzie kolejnym wyzwaniem przed jakim stanąć musi Zezia. Dziewczynka jest jednak inteligentna i dobra, do tego posiada mądrych, wyrozumiałych i kochających rodziców, dlatego też prędzej czy później bohaterowie radzą sobie ze wszystkimi wyzwaniami.

Zezia, Giler i Oczak będzie stanowić doskonałą opowieść dla wszystkich tych dzieci, które wkrótce muszą stawić czoło narodzinom rodzeństwa lub przeprowadzce. Agnieszka Chylińska doskonale rozszyfrowała dziecięce przeżycia i wczuła się w ich sposób postrzegania świata, dzięki czemu Zezia staje się bliska każdej kilkuletniej dziewczynce. Co szczególnie ważne, uwypukleniu uległy tu potrzeby miłości i bezpieczeństwa, tak bardzo ważne w życiu najmłodszych. Zezia jest szczęśliwa i czuje się bezpiecznie, bo na każdym kroku może liczyć na pomoc i wyrozumiałość swoich rodziców. Nie umie kłamać, dużą wartość ma dla niej przyjaźń. W każdym człowieku potrafi odnaleźć cząstkę dobra. Autorka pokazała jednocześnie, jak wiele radości może płynąć z ludzkiej życzliwości i obcowania z drugim człowiekiem na co dzień. Rodzina Zezików przyjaźni się bowiem ze sklepikarkami i wszystkimi sąsiadami, tworząc wokół swojego domu niezwykle pozytywną aurę. Takich postaw ludzkich brakuje we współczesnym świecie.

Zezia, Giler i Oczak to powieść dziecięca, którą polecać trzeba do wspólnej lektury z rodzicami. Ta książka dostarczy małym i dużym czytelnikom wiele wzruszeń. Dzieci zobaczą jak powinna wyglądać prawdziwie kochająca się rodzina. Rodzice z kolei nauczą się, co przeżywają i czego potrzebują najmłodsi oraz jak wiele korzyści płynie z życzliwości, którą obdarowuje się drugiego człowieka. Agnieszka Chylińska, jak przystało na artystyczną duszę, potrafi doskonale wczuwać się w dziecięce emocje i dziecięcy sposób przyglądania się rzeczywistości!

Magdalena Żerek, Autorka bloga http://czytamto.pl

Agnieszka Chylińska
Zezia, Giler i Oczak
Wydawnictwo Pascal
Bielsko-Biała 2013

748 ocen
4.98
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Magdalena Żerek

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent