Zespół wokalny „ŻURAWINKA”

Z cyklu Przedstawiamy Wam:

Zespoły artystyczne z Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką  

Języka Białoruskiego w Bielsku Podlaskim:  

Działa przy Szkole Podstawowej nr 3 z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Bielsku Podlaskim od 1992 roku.

Kierownikiem artystycznym jest Sergiusz Łukaszuk — nauczyciel muzyki, dyrektor Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim.

 

W obecnym składzie zespół pracuje od roku czasu. Są to uczennice III i IV klas. „ŻURAWINKA” wykonuje głównie dziecięce piosenki białoruskie. Dotychczas wydała kasetę wraz ze śpiewnikiem, zawierającą 16 piosenek białoruskich dla dzieci oraz płytę CD z 17 dziecięcymi estradowymi piosenkami białoruskimi. Zespół uczestniczył w wielu koncertach i imprezach organizowanych w Bielsku Podlaskim oraz Białymstoku i Sejnach. W Hajnówce, Grajewie i Narewce brał udział w konkursach piosenki dziecięcej, zdobywając główne nagrody. Od początku swego istnienia zespół i jego soliści corocznie uczestniczą w Konkursie Piosenki Białoruskiej dla szkół podstawowych i gimnazjów, gdzie zdobywają wysokie nagrody i wyróżnienia.

 

4 czerwca 2006 wystąpi w Wilanowie na pikniku organizowanym z okazji dnia dziecka – "Obudźmy Marzenia". Organizatorem imprezy będącej spotkaniem z kulturą różnych krajów są Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Polecamy również artykuły Zajęcia taneczne dla dzieci od 3,5 do 7 lat oraz Stowarzyszenie DanceGroup-Taniec Dzieci

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Wiosenne kurtki 5.10.15