Zegarek GPS dla dzieci – praktyczny smartwatch dla Twojego dziecka | Bezpieczna Rodzina

Zegarek GPS dla dzieci – praktyczny smartwatch dla Twojego dziecka | Bezpieczna Rodzina
📖 Czyta się średnio w 7 min. 🕑

Wielu rodziców zastanawia się, ile lat powinna mieć ich pociecha, kiedy otrzyma w prezencie pierwszy telefon komórkowy. Żyjemy w świecie nowoczesnych technologii, a widok kilkulatka trzymającego komórkę w ręku jest coraz powszechniejszy. O smartfona, który często jest jedynie źródłem rozrywki, proszą już dzieci w wieku przedszkolnym. W telefonie są filmy, bajki, zdjęcia, muzyka i gry, co czyni go po prostu zabawką, która szybko uzależnia i zaczyna wypełniać wolny czas.  Powodów, dla których rodzice jednak decydują się na zakup telefonu jest mnóstwo. Jednym z popularniejszych jest chęć zadbania o bezpieczeństwo naszej pociechy. Co jednak zrobić, kiedy nie chcemy za wcześnie uzależniać najmłodszych od smartfonów, ale zależy nam na możliwości częstego kontaktu z dzieckiem?

Zegarek GPS – bezpieczeństwo i kontrola

Idealnym rozwiązaniem tego problemu będzie zegarek z telefonem od Bezpiecznej Rodziny – https://bezpiecznarodzina.pl/, który łączy w sobie wszystkie przydatne funkcje i umożliwia bezproblemowy kontakt z dzieckiem. Smartwatch będzie idealnym prezentem dla najmłodszych, również dlatego, że urządzenie zyskuje na popularności i staje się coraz modniejsze. Smartwatch dla dzieci to nic innego, jak zegarek z funkcją dzwonienia i lokalizatorem GPS zwiększający bezpieczeństwo malucha, ponieważ pozwala pozostać w stałym kontakcie z rodzicem. Z takiego urządzenia mogą korzystać nawet młodsze, kilkuletnie dzieci. Wiele zależy od tego, jaki model wybierzemy.

obraz_1

Zegarek GPS czy smartfon?

Telefon komórkowy jest przedmiotem wartościowym, dlatego może być dosyć sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Trzeba też pamiętać, że dzieci nie pilnują urządzeń, nie zawsze też o nie dbają, więc mogą łatwo je gubić lub przypadkowo zniszczyć. Dochodzi do tego ryzyko kradzieży, ponieważ najmłodsi bywają łatwymi ofiarami kieszonkowców. Zegarek typu smartwatch od Bezpiecznej Rodziny świetnie zastępuje telefon komórkowy. Umożliwia nie tylko komunikację dziecka z rodzicem na odległość, ale również zapewnia mu większe bezpieczeństwo, gdy pociecha przebywa z dala od swoich opiekunów.

Kiedy więc zdecydować się na wybór zegarka z lokalizacją GPS?

 • Gdy dziecko jest zbyt małe lub jeszcze nie dojrzało do świadomego korzystania z telefonu komórkowego,
 • kiedy dziecko zaczyna być samodzielne (np. wychodzić na plac zabaw, do przyjaciół, czy wyjeżdżać na kolonie),
 • gdy jako rodzice chcemy mieć kontakt z dzieckiem i chcemy wiedzieć, gdzie nasza pociecha w danej chwili przebywa,
 • jeżeli dziecko jest roztargnione i często gubi swoje rzeczy.

Zegarek GPS – jaki model wybrać?

Dzięki zaawansowanym układom elektronicznym inteligentny zegarek Bezpieczna Rodzina może zastąpić kilka urządzeń, a w wielu sytuacjach, nawet stanowić znakomity ekwiwalent telefonu. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto kierować się kilkoma zasadami. Najważniejsze, żeby wybrać zegarek z telefonem dostosowany do wieku dziecka, tak aby bez problemu potrafiło je obsłużyć. Dzieci są w ciągłym ruchu i przeżywają wiele przygód, dlatego tak ważna jest wytrzymałość urządzenia, które dla nich wybierzemy. Przy zakupie smartwatcha istotne jest również zwrócenie szczególnej uwagi na markę. Warto postawić na sprawdzone firmy specjalizujące się w tym obszarze, tak aby mieć pewność, że nabędziemy produkt najwyższej jakości. Wygodnym rozwiązaniem jest wybranie usługi, która gwarantuje brak dodatkowych umów, a urządzenie jest od razu gotowe do użycia z dostępem do pakietu minut na rozmowy i nielimitowanym transferem danych.

Zegarek GPS Bezpieczna Rodzina – najważniejsze funkcje

Wybierając zegarek z telefonem należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii:

 • możliwość wykonywania i odbierania połączeń, dzięki wbudowanej karcie SIM,
 • lokalizowanie dziecka wraz z dostępem do historii miejsc, w których przebywało,
 • sygnał SOS pozwalający na wysłanie alarmowej wiadomości w sytuacji zagrożenia,
 • ustawienie stref bezpieczeństwa, takich jak na przykład dom czy szkoła – po opuszczeniu wyznaczonego miejsca przez dziecko otrzymujesz powiadomienie,
 • nasłuch umożliwiający dyskretne połączenie się z zegarkiem, kiedy chcesz się upewnić, że Twoje dziecko jest bezpieczne,
 • czujnik zdjęcia z ręki.

Zegarek z telefonem dobrany do wieku dziecka

Na rynku istnieje wiele modeli zegarków GPS dla dzieci. Ważne jest, aby dostosować odpowiedni model do wieku naszej pociechy. Sklep Bezpieczna Rodzina oferuje szeroki wybór modeli posiadających wszystkie najważniejsze funkcje:

 • GJD.06 – najbardziej popularny wśród Klientów Bezpiecznej Rodziny
 • GJD.11 – nowoczesny, z ciekawym i unikatowym designem
 • GJD.10 – najmodniejszy wśród dzieci
 • GJD.01 – łatwy w obsłudze
 • GJD.03 – skierowany dla najmłodszych

Dla najmłodszych pociech (3-9 lat) świetnie sprawdzi się wodoodporny zegarek GPS dla dziecka GJD.03, a także GJD.01. Dla nieco starszych dzieci w wieku od 6 do 12 lat odpowiedni będzie wodoodporny smartwatch GPS dla dziecka GJD.11 lub Smartwatch GPS dla dziecka GJD.10. Urządzenia są kompatybilne z aplikacją Bezpieczna Rodzina.

Zegarek z telefonem – zabawa dla dziecka

Może zdarzyć się, że nasza pociecha nie będzie chciała nosić zegarka, ponieważ będzie czuć, że stale jest kontrolowana. Jak więc temu zaradzić? Warto przekonać dziecko, że dla najmłodszych inteligentny zegarek jest nader praktycznym i atrakcyjnym dodatkiem, który oprócz funkcji skierowanych bezpośrednio do rodziców, posiada także funkcje i udogodnienia stworzone specjalnie dla dzieci. Zegarek GPS zazwyczaj jest w kolorowej obudowie, niebieskiej lub różowej, która ma przyciągać dziecięcy wzrok i zachęcać do noszenia. Wbudowany aparat pozwoli na utrwalenie wszystkich najważniejszych chwil i przygód, które przytrafiły się naszym pociechom w ciągu dnia. Ponadto zegarek z telefonem liczy kroki, można na nim grać w logiczną grę, czy ustawić budzik, żeby nie zaspać na poranny trening, lekcje rysunku lub wyjazd na wakacje do babci.

Zegarek z GPR – firmy Locon

Zegarek GPS Bezpieczna Rodzina – dane techniczne

Smartwatche to urządzenia charakteryzujące się sporym zróżnicowaniem, ale większość z nich do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje karty SIM. W ramach usługi Bezpieczna Rodzina wszystkie modele posiadają zainstalowaną kartę SIM z bezpłatnym pakietem minut na rozmowy i nielimitowanym transferem danych. Dzięki temu nie trzeba podpisywać dodatkowych umów z operatorami komórkowymi, co jest sporym ułatwieniem. Jednym z najważniejszych aspektów inteligentnego zegarka, który w znacznym stopniu wpływa na jego funkcjonalność, jest pojemność baterii. Im większa, tym urządzenie może dłużej może pracować. Oczywiście wiele będzie zależało także od stopnia zaawansowania technologii zastosowanej w smartwatchu dla dzieci oraz samego sposobu jego użytkowania – im więcej funkcji uruchomionych jednocześnie, tym szybsze zużycie baterii. W zależności od modelu takie zegarki elektroniczne dla dzieci wytrzymują bez ładowania nawet do pięciu dni. Duże znaczenie dla najmłodszych ma również kolor obudowy, dlatego nasze zegarki są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych – różowy, niebieski i czarny. Dzięki temu pociechy będą mogły wybrać swój ulubiony kolor, który będzie im pasował na co dzień. W kwestii obudowy dla rodziców ważniejsza jest wytrzymałość, dlatego zegarek z telefonem został wyposażony w wodoodporną obudowę, która wytrzyma zanurzenie na głębokość aż jednego metra! Komfort noszenia zapewnia lekkość samego urządzenia, które waży jedynie kilkadziesiąt gram. Dzięki temu mamy pewność, że nasza pociecha nie będzie zdejmować zegarka, ponieważ będzie dla niego niewygodne i za ciężkie. Dodatkowym plusem jest fakt, że aplikacja, jak i menu zegarka jest w języku polskim.

Szybka i prosta konfiguracja urządzenia

Proces uruchomienia jest banalnie prosty. Zanim przejdziemy do konfiguracji, musimy naładować sprzęt. Pamiętajmy, że nie musimy instalować karty SIM, ponieważ w produktach oferowanych przez Bezpieczną Rodzinę mamy już ją w komplecie. Po wykonaniu tych kroków możemy skonfigurować aplikację. Nie jest to trudne. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania smartwatcha. Pamiętajmy o tym, że zegarek musi mieć połączenie z Internetem. W przeciwnym razie nie zdoła pobrać z sieci ustawień.

Zegarek GPS jako idealna alternatywa dla telefonu komórkowego

Zegarek GPS świetnie zastępuje telefon komórkowy. Umożliwia nie tylko komunikację dziecka z rodzicem na odległość, ale również zapewnia mu większe bezpieczeństwo, gdy pociecha przebywa z dala od swoich opiekunów. Taki smartwatch posiada funkcje uznawane przez rodziców za najbardziej potrzebne, a jednocześnie jest świetnym gadżetem także dla dziecka.

 

 

 

Artykuł sponsorowany

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent