UD

Wystawa Kamienny Ogród – Galeria Schody

Wystawa-Kamienny-Ogród-Galeria-Schody
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Przemierzamy setki, tysiące kilometrów odkrywamy egzotyczne kraje i nowe kultury, podziwiamy piękno natury. Czy znamy jednak piękno świata kryjącego się wśród trawy przy naszym domu? Piękno świata w skali mikro. Rozkoszny kielich kwiatu z dumnie prężącymi się pręcikami, oszałamiający kolorem i zapachem.
To raj dla zgłodniałych owadów, ale i uczta dla naszych oczu.

Orzeźwiające krople deszczu schwytane przez meszek, którym pokryte są płatki i liście. Gwiaździsta korona, którą dumnie nosi dojrzała makówka.

Feeria barw i kształtów, wśród których drepczą, pełzają i podskakują dziwne małe stworzenia. Ich świat może stać się naszym światem. Na tę chwilę, w której zwolnimy tempo codziennego biegu i pozwolimy sobie na smakowanie jego szczegółów.

Taki świat odkryłam w Kamiennym Ogrodzie. Jedna z wielu piaszczystych dróg wijących się wśród mazurskich pól prowadzi do tego wyjątkowego miejsca, jego uroku, ale niezliczona ilość roślin rozkwitających wszystkimi kolorami tęczy. Kwiaty skąpane w słońcu i owady wygrzewające się w jego promieniach na pachnących płatkach. Ogród stworzony z miłości do natury. Wspaniałe miejsce, w którym można cieszyć się jej bliskością.

Tutaj odkrywam zadziwiające kształty i poruszające emocje, które towarzyszą życiu w skali mikro. Gorączkowa gonitwa pracowitych mrówek, ślimak majestatycznie sunący po gałęzi, płocha ważka odpoczywająca na liściu i mucha śledząca każdy mój ruch. …Kto kogo obserwuje…? Podróż w inny wymiar – czasu i przestrzeni. Uczta dla oczu, która zaostrza apetyt na życie.

Wystawa potrwa do 28 sierpnia 2008 r.

Zapraszamy: poniedziałek – piątek, 11:00 – 18:00
lub w innych terminach po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu.

Galeria Schody

ul. Nowy Świat 39
00-029 Warszawa
tel./faks 022/ 828-89-43

www.galeriaschody.pl

 

687 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent