Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Wystawa – Fotograficzna Poczta Butelkowa

Wystawa-Fotograficzna-Poczta-Butelkowa
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

W tym samym czasie w kilku miastach Niemiec, Polski, Czech, Białorusi i Ukrainy wysłano w podróż tysiąc małych, biało-pomarańczowych albumów fotograficznych z adnotacją, aby kto je znajdzie, wkleił zdjęcie i przekazał album dalej. Albumy przechodziły z rąk do rąk zapełniając się ważnymi chwilami z wakacji, pracy czy rodzinnymi portretami przy świątecznej choince. Jak fotograficzna wiadomość w butelce wrzucona na głębokie wody, podróżowała ciągle powiększająca się kolekcja zdjęć z rąk do rąk – poprzez granice państw, zawsze z innym paszportem. Z albumów, które powróciły, wybrano najbardziej interesujące fotografie, które można podziwiać na wystawie. 

Celem przeprowadzenia tego przedsięwzięcia było m.in. zwrócenie uwagi na fakt, że Europa potrafi z prawdziwą pasją zaangażować się w działania woluntarystyczne. Różnorodna tematyka i informacja o tym, z jakiego kraju pochodzi dane zdjęcie, podkreślają wartość tej nietuzinkowej akcji i rozpiętość sieci, jaką jest IMOE.

Wystawa miała już miejsce w Berlinie, Chemnitz, Görlitz,, Pilznie i Pradze, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem. W Polsce w promocję wystawy włączyli się wolontariusze ze Stowarzyszenia Trampolina (Stowarzyszenie Byłych Uczestników Wolontariatu Europejskiego). Od listopada można ją już było oglądać w Krakowie, Szczecinie i Staszowie, a w najbliższych dniach pojawi się również w Warszawie w Galerii Schody, na Nowym Świecie. Wernisaż odbędzie się 24 lutego o 19:00. Wystawa potrwa do 3 marca.

Galeria Schody 
ul. Nowy Świat 39 
00-029 Warszawa 
tel./ faks 022/ 828-89-43 
www.galeriaschody.pl 

 

 

 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent