Wyprawa Mama 2009 – podsumowanie

Wyprawa-Mama-2009-podsumowanie
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Ponad 500 Mam uczestniczyło w warsztatach Wyprawa Mama.

W warsztatach wzięli udział psycholodzy, specjaliści, lekarze, eksperci i dziennikarze specjalizujący się w tematyce zdrowotnej i parentingowej. Gośćmi specjalnymi warsztatów była Aleksandra Grajkowska-Marzewska, dietetyk, specjalista ds. żywienia niemowląt i dzieci. Na co dzień pracuje w marketingu w firmie farmaceutycznej VITIS Pharma. Prywatnie mama 1,5 rocznej Izabeli. Udział wzięła także Katarzyna Dudo-Zakrzewski, znana miłośniczka noszenia w chuście. Doświadczona trenerka chustonoszenia. Autorka serwisu Chustomania.pl, pierwszego w Polsce portalu o chustonoszeniu.

Zainteresowanie warsztatami było tak duże, że na wiele z nich już pierwszego dnia od rozpoczęcia zapisów nie było wolnych miejsc. Spotkania dały możliwość osobistego porozmawiania z ekspertami, uzyskania bezpośrednich rad i spędzenia ciekawie czasu z dzieckiem oraz innymi mamami.

Na warsztatach dowiedziały się między innymi:
• Jak przygotować dziecko do przedszkola – jak poprzez piosenki i zabawę uczyć dzieci współżycia w grupie rówieśniczej – akceptacji innych dzieci, umiejętności dzielenia się.
• W jaki sposób mówić dziecku NIE bez ranienia jego uczuć, jak być wobec niego konsekwentnym, asertywnym a nie agresywnym oraz to czy trudne do zaakceptowania zachowanie Twojego dziecka świadczy o tym, że jest niegrzeczne.
• Jak być cierpliwym dorosłym, jak radzić sobie z uczuciami dziecka, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami dziecka i rodziców.
• Jak być szczęśliwą mamą.
• Czym jest masaż Shantala, kiedy i jak go stosować oraz jak wpływa na samopoczucie i rozwój dziecka, a także dorosłego.
• Jak stworzyć własną książkę.
• Jak kreatywnie bawić się z dziećmi.
• Jak samodzielnie zrobić biżuterię, kwiaty z filcu czy ozdoby choinkowe, jak wykonać niebanalne dekoracje domu, drobne prezenty okazjonalne, własnoręcznie wykonane upominki.
• Jak wpływać na rozwój nienarodzonego dziecka, jak dobrze odżywiać się w ciąży, jak nie bać się nowej życiowej roli.
• Jak i dlaczego nosić,
Jakie są sposoby na zarządzanie sobą w czasie? Jak być przedsiębiorczą mamą? Jak robić profesjonalne zdjęcia oraz wiele, wiele innych ciekawych zagadnień.

Na zakończeniu Wyprawy gościliśmy ponad 80 mam i tatusiów. W tej ciepłej atmosferze rozlosowaliśmy nagrody główne dla uczestniczek:
Kosze od Vitis Pharma, Krzesełko Jane i huśtawkę Graco, ufundowaną przez firmę Euro-Trade , zestawy kosmetyków Pharmaceris, zabawki ze sklepu Dziecięca Kraina, Zestawy początkowe od firmy MAM, sesje fotograficzne, płyty i wiele innych cennych nagród.

Specjalne podziękowania dla Sponsora Vitis Pharma, bez którego Wyprawy by nie było. Dziękujemy również Radio Kolor, które poniosło wieści o Wyprawie do mam, oraz Wodzie Żywiec skutecznie gaszącej pragnienie na każdym warsztacie.

Dziękujemy Partnerom i Prowadzącym Warsztaty oraz wszystkim tym, którzy przez te 6 dni szli dotrzymując nam kroku.

 

Polecamy również Ciąża, ruch i kłopoty  oraz Mama na czasie – o czym pamiętać i czego unikać…

306 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent