Wycieczka z dzieckiem do Wrocławia – co zwiedzić zimą?

📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Kiedy przychodzi zima, o wiele trudnej zorganizować małemu dziecku czas. Te zabawy, które można proponować maluchowi w cieplejsze dni, trzeba zastąpić innymi atrakcyjnymi zajęciami. Niestety bardzo często rodzice mimo najlepszych chęci nie mogą poświecić dziecku większej części dnia ze względu na pracę i liczne obowiązki. Wtedy warto szukać pomocy u dobrej niani.

Dziecko we Wrocławiu – jak ciekawie zorganizować czas?

Wrocław to wyjątkowo klimatyczne miasto, w którym nie brakuje zabytków, które warto zobaczyć i atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Spacer urokliwą starówką może być ciekawym wstępem do dalszego zwiedzania miasta. Następnie można wybrać afrykarium, czyli potężne oceanarium znajdujące się na terenie wrocławskiego zoo. Miejsce to na pewno zauroczy każdego malucha, kiedy zobaczy zjawiskowa faunę i florę Czarnego Lądu. Kolorowe ryby czy sztuczne koralowce oraz ogromne akwaria wypełnione 15 milionami litrów wody robią ogromne wrażenie.

Następnym miejscem godnym odwiedzenia z dzieckiem jest największy w Polsce Park Trampolin oraz powietrzne miasto GOjump i GOair. Tam można spędzić długie godziny dobrze się bawić, wdrapując na ścianki wspinaczkowe i pokonując różne przeszkody. Nie brakuje tam basenów z gąbkami, zjeżdżalni wyrzutni czy trampolin, które dzieci uwielbiają.

Będąc we Wrocławiu, trzeba koniecznie zobaczyć Kolejkowo, czyli miniaturowy świat pociągów. Pojazdy poruszają się po torach położonych wśród znajomych terenów znajdujących się w regionie. Są to makiety obiektów usytuowanych nie tylko we Wrocławiu, ale też na terenie Dolnego Śląska. Dziecko będzie miało wiele frajdy z pobytu w tym miejscu, a przy okazji zapozna się z wieloma miejscami swoich rodzinnych stron.

Nie można też nie zabrać dziecka do Interaktywnego Placu Zabaw. Jest to miejsce wyjątkowe, gdzie każde dziecko ma sposobność wiele się nauczyć. Stworzenie klipu muzycznego, animowanie obrazków, oraz oglądanie animacji Kina klasycznego to tylko mała część atrakcji, na które można liczyć, będąc w tym wyjątkowym miejscu.

Wycieczka dziecka z opiekunką?

Jak widać we Wrocławiu nie brakuje atrakcji dla dzieci. Często brakuje jednak kogoś, kto sprawnie i pożytecznie zorganizuje dziecku czas. Szukanie dobrej niani nie jest wcale łatwe, ale zawsze można znaleźć odpowiednią osobę, która odciąży rodziców w ich obowiązkach. Nie można jednak podejmować pochopnych decyzji. Opiekunka dla dziecka powinna być osobą empatyczną, ale też zasadniczą. Oprócz tego musi mieć odpowiednie podejście do dzieci. Dlatego też podczas szukania niani trzeba zachować ostrożność i przeprowadzić z kandydatką szczegółową rozmowę. Tylko gdzie szukać takiej opiekunki? Pierwszym miejscem, gdzie najczęściej zaglądają rodzice, jest prasa i internet. Można znaleźć tam wiele potencjalnych kandydatek na nianię, które będą umiały idealnie zorganizować dziecku czas i sporo je nauczyć. Warto też szukać osób z polecenia, czyli takich, które już się sprawdziły. Nie każdy ma jednak znajomych czy bliskich, którzy korzystali z pomocy niani w opiece nad dziećmi. W takim przypadku trzeba szukać samodzielnie, a wtedy potrzebna jest duża czujność przy wyborze potencjalnej opiekunki dla malucha. Miejscem, gdzie można znaleźć dobrą nianię, są różne platformy internetowe, np. niania.pl. W tym serwisie znajdują się profile opiekunek ze zdjęciami i krótkim opisem. Oprócz tego jest możliwość wybrania miasta, wieku kandydatki oraz określenia wymiaru pracy (cały etat lub jego część). Można też zaznaczyć swoje wymagania co do niani, np. czy może to być osoba paląca, czy też nie. Po wyborze kandydatki jest szansa napisania do niej prywatnej wiadomości i ewentualnie przeprowadzenia rozmowy telefonicznej. Później oczywiście przychodzi czas na spotkanie, które jest nieodzowne, aby zweryfikować swoje wyobrażenia o wybranej osobie.

Każda zimowa wycieczka z dzieckiem po Wrocławiu to nie tylko duża dawka atrakcji i pozytywnych emocji, ale też możliwość do poznawania świata. Trzeba tylko znaleźć kreatywną nianię, która sprosta naszym oczekiwaniom. Jeśli będzie to osoba doświadczona i pomysłowa, wtedy dziecko spędzi swój wolny czas możliwie jak najlepiej.

Artykuł powstał we współpracy z portalem niania.pl