UD

Wszystkie śledztwa detektywa Anatola. Recenzja

Wszystkie-śledztwa-detektywa-Anatola
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wszystkie śledztwa detektywa Anatola Sophie Laroch, z zabawnymi ilustracjami Carine Hinder, należą do poziomu trzeciego i są nie tylko książką wspomagającą naukę czytania.

Tytuły należące do trzeciego poziomu są przeznaczone dla dzieci, które już dobrze samodzielnie czytają. Sięgając po ten tekst, rodzice mogą mieć pewność, że mali czytelnicy nie zniechęcą się do obcowania z literaturą, więcej nawet – będą motywowane do sięgania po kolejne tomy serii Czytamy bez mamy i wielu innych opowieści. Wszystkie śledztwa detektywa Anatola zostały ładnie wydane. Z pewnością odbiorcom spodobają się wprowadzające w pozytywny nastrój i zabawne ilustracje Carine Hinder. Czytanie ułatwi również przejrzysta szata graficzna, co jest ważne dla początkujących odbiorców literatury.

Wszystkie śledztwa detektywa Anatola to jednak przede wszystkim wzruszająca i piękna opowieść o przyjaźni oraz trudnościach, przed jakimi stanąć musiał główny bohatera, Anatol. Chłopiec nie dość, że był ciągle wyśmiewany z powodu swojego rzadko spotykanego imienia, musiał też uporać się z negatywnymi przeżyciami związanymi z rakiem swojej przyjaciółki. Dzięki chorobie dziewczynki, zrozumiał wreszcie, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak wiele znaczyć mogą koledzy z klasy szkolnej. Historia napisana przez Sophie Laroche jest więc tekstem, którym można się posłużyć podczas zajęć terapeutycznych, zwłaszcza zaś podczas terapii z dziećmi, które muszą sprostać podobnym kłopotom, jakie pojawiły się w życiu małych bohaterów. Nie można jednak nie wspomnieć i o tym, że Wszystkie śledztwa detektywa Anatola to intrygująca powieść detektywistyczna, przepełniona i zabawnymi scenami.

Seria Czytamy bez mamy wspomaga utrwalanie umiejętności czytania. To również książki wartościowe i podejmujące problemy najważniejsze dla młodych czytelników. Wszystkie śledztwa detektywa Anatola pokazują im, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak wielką wartość w pokonywaniu wszelkich kłopotów mają koledzy z klasy. Sophie Laroche stworzyła więc historię odpowiednią dla początkujących czytelników, bo motywującą ich do kontynuowania przygody z literaturą dziecięcą.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Wszystkie śledztwa detektywa Anatola. Kradzież to nie zabawa
Sophie Laroche
Ilustracje: Carine Hinder
Wydawnictwo Debit
Bielsko-Biała 2014

681 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent