Wioska dziennikarska

Wioska Dziennikarska to nazwa bezpłatnych warsztatów dziennikarskich odbywających się w ZS w Nowej

Iwicznej od 17 lutego. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 13 do 19 lat, mieszkającej w okolicy Lesznowoli. Młodzi ludzie mają niepowtarzalną okazję przekonać się, czym jest naprawdę dziennikarstwo, poznać ten zawód od podszewki. Szkolenie będzie prowadzone przez doświadczonych

dziennikarzy regionalnych i ogólnopolskich mediów.

W ramach warsztatów opowiadają oni o swoich doświadczeniach w zdobywaniu informacji, o początkach swojej pracy, etyce dziennikarskiej, czyli o wszystkim, co powinien wiedzieć młody publicysta. Zajęcia mają na celu zintegrowanie i zainteresowanie lokalnej młodzieży otaczającym ją światem. Dziennikarz musi być szczególne wrażliwy, widzieć więcej niż inni – zwracają uwagę doświadczeni dziennikarze – Agata Pawlak, reporterka TVP Łódź oraz Kamil Staniszek, redaktor naczelny Kuriera Południowego.

Namacalnym efektem i zarazem celem projektu jest stworzenie kwartalnego pisma poruszającego tematykę kultury, nauki i spraw związanych z lokalnym społeczeństwem, w którym młodzi dziennikarze mogliby publikować swoje teksty. Czasopismo (500 egzemplarzy) będzie dystrybuowane bezpłatnie na terenie powiatu piaseczyńskiego.

W ramach zajęć kursanci poznają różne gatunki dziennikarstwa, uczą się tworzenia informacji prasowych, kompletowania materiałów. Poznają problemy lokalnych mediów.

„Zajęcia są bardzo ciekawe. Naprawdę warto na nie chodzić ” -przyznają zgodnie uczestnicy warsztatów.

25.02.2007 r. odbyły się kolejne zajecia Wisoki Dziennikarskiej, podczas których swoje propozycje i wizje powstającego młodziezowego kwartalnika prezentowali kandydaci na redaktora naczelnego:

Wiktor Borowski
Anna Piechcińska
Tigran Grigorian

w wyniku przeprowadzonego głosowania redaktorem naczelnym został Tigran Grigorian, zastępcami Ania Piechocinska oraz Wiktor Borowski. Naszym sekretarzem jest Bartosz Sadownik.

Pismo zostało podzielone na działy, za które odpowiada wybrana

grupa osób:

Sport:
Eryk Szczepański
Łukasz Dąbrowski

Ludzie:
Wiktor Borowski
Karol Matusiewicz

Świat:
Amelia Zalewska
Krzysztof i Maciek Kachniarz
Monika i Ania Wolańska

Kultura:
Ania Mizielińska
Ania Piechocińska
Gosia Gewończyk
Magda Wasiniowska
Wiktor Borowski

Rozrywka:
Ania Piechocińska
Wiktoria Stępień
Karol Matusiewicz
Magda P.
Patrycja M.
Kasia Cieślak
Klaudia Latos
Ewelina Rogala

Fotografia:
Wiktor Borowski
Bartek Sadownik

Pismo które powstanie na przełomie marca i kwietnia 2007 roku będzie kolportowane bezpłatnie na terenie gminy Lesznowola.

 

 

Portal Miasto Dzieci objął projekt Wioski Dziennikarskiej patronatem medialnym.

Autor tekstu : Krzysztof Kachniarz, Wiktor Borowski Wioska Dziennikarska

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie