Wioska Bullerbyn – aktywni rodzice

Wioska-Bullerbyn-aktywni-rodzice
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Tegoroczna edycja projektu Wioska Bullerbyn – aktywni rodzice to dwa turnusy w terminach:

21.06 – 04.07
12.07 – 25.07

Odbędzie sie ona na południowym krańcu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, w delcie rzeczek Jeziorki i Kraski, 40 km od Pałacu Kultury w gospodarstwie agroturystycznym Lisówek. 

Przepiękny Teren Lisówka to kilkanaście hektarów lasu, w którym spotkać można niespotykane gdzie indziej ptaki, wśród nich nawet orła bielika i czarnego bociana! Łąki poprzecinane strumykami nad którymi płaczą wierzby. Z rozmarzeniem myślimy o chwilach, gdy spod maleńkich mostków będziemy wodować na oceany patyki – okręty.

Z rozmowy z gospodarzami – Panem Barkiem i Panią doktor Moniką, Steczowiczami:

"Stajnia w Lisówku pomieści 18 koni skubiących trawę na zielonych padokach. Będą tu też kuce czekające na młodych jeźdźców. Buduje się właśnie plac zabaw z naszych dziecięcych marzeń. Trzy
zagrody ze zwierzętami, sklepem i pocztą powstają z myślą, by dzieci w wieku od 2 do 4 lat i od 4 do 10 lat mogły bezpiecznie udawać się w świat fantazji. Mamy wielką piaskownicę, ze wspaniałym czystym paskiem, ponieważ regularnie o to dbamy.

Przy placu zabaw rozciągać się będzie zagroda królików, a wieczorami żabia sadzawka zapraszać będzie na wspólne kumkanie. Koza Mietek, wkrótce zostanie mamą, więc będziemy mieli sporo uciechy z małymi koziołkami. W stajni króluje rudy kot Franek, a Psy – Draka, Misiek i Neli szczekają tylko na powitanie. Dzieci mogą z zaufaniem głaskać i przytulać zwierzaki, gdyż Pan Weterynarz jest naszym stałym gościem.

Dla maluszków przygotowaliśmy foteliki dziecięce, miękki plac zabaw pod dachem, podgrzewacze do posiłków oraz kącik do przewijania."

Latem, tak jak w zeszłym roku, dzieci (6-10) lat staną się mieszkańcami namiotowej Wioski Bullerbyn. Nasze domy to trzy zagrody. Zaczynamy w niedzielę od rodzinnego budowania zeriby, po obiedzie warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców. Gwarantujemy, że ich program będzie niezwykle interesujący również dla stałych bywalców wioski. Zaplanowaliśmy wiele wspólnych rodzinnych działań, w tym, jak zwykle, podwieczorkowe wspólne czytania. Rodzice, którzy będą chcieli z nami zostać będą mogli nocować pod własnym lub wioskowym namiotem.

Naszych kochanych Bullerbynowiczów powiadamiamy, że Ciocie, które były z nami w zeszłym roku czekają na Was z utęsknieniem, a do naszej rodziny dołączyło jeszcze kilku wspaniałych ludzi.

W tym roku nowością będą zabawy psychoedukacyjne dla dzieci, zajęcia konne i "hihołki" prowadzone przez profesjonalnych instruktorów.

Planujemy zabawy rodem z harcerskich biwaków, w tym co najmniej dwie straszliwie straszliwe nocne wyprawy, obowiązkowo ognisko i piosenki Astrid Lindgren. Razem zbudujemy piec do pieczenia podpłomyków i chleba.

Będziemy mieli masę pracy przy zwierzętach w gospodarstwie, ale pomagać nam będą w tym wioskowe ciocie i wujkowie.

Gospodarze zapowiadają, specjalnie dla nas, kuchnię naturalnych smaków, kolorów i zapachów. W tym roku zostawiamy Rodzicom decyzje co i kiedy zjedzą. Dzieciom też dajemy wolność wyboru przy Bullerbynowskim szwedzkim stole.

Wiosna już do nas puka, wkrótce zaprosimy Was na dzień otwarty do Lisówka na bullerbynowskie spotkanie wśród ihahań, kumkań, hałkań, miałkań i śmiechów, bo tak zwykle w Hałsowie bywa.

Ciocia Mania i cała Bullerbynowska Rodzina

REZERWACJA

Polecamy również O hihołkach, zwierzakach i treningu bezpiecznego upadania prosto z Bullerbyn oraz Wakacje w polskiej Wiosce Bullerbyn

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent