UD

Jak zorganizować ogród przyjazny dzieciom?

Jak zorganizować ogród przyjazny dzieciom?
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Aby ogród stał się ulubionym miejscem dzieci, powinien być odpowiednio zaaranżowany. Poza odpowiednim rozplanowaniem przestrzeni należy zadbać o takie elementy jak meble ogrodowe, czy przedmioty umożliwiające rekreację, dzięki czemu maluchy będą z ochotą spędzać czas na świeżym powietrzu. 

Jak zapewnić dzieciom frajdę w ogrodzie?

Poza tym, że ogród to miejsce pełne zieleni, ulubionych kwiatów, czasem owoców i ziół, może być też wspaniałą przestrzenią do zabawy i aktywnego spędzania czasu. Zarówno młodsi, jak i starsi pokochają wszelkie huśtawki ogrodowe. Można je wybrać spośród wielu rozmaitych odmian – drewnianych, wykonanych z tworzyw sztucznych, czy plecionych z wikliny. Pierwsze to atrakcyjne huśtawki ogrodowe, które można z powodzeniem ulokować na trawie lub w altanie z grillem. Z kolei te z technorattanu są genialnym rozwiązaniem na taras, gdyż nie tylko zachwycają trwałością, ale przy okazji stylowo się prezentują.

Bez względu na wiek latem domownicy z pewnością docenią możliwość schłodzenia się w basenie. Dla kilkulatków wybierz jeden z wariantów dmuchanych, natomiast gdy potrzebujesz nieco większego egzemplarza – sięgnij po model rozporowy. Potrzebujesz czegoś dla całej rodziny? Z myślą o Tobie powstały baseny stelażowe, które nie tylko są dostępne w różnych rozmiarach i głębokościach, ale także kształtach. 

Po przyjemnych chwilach ochłody warto zadbać o miejsce do wysuszenia się. Tu przydać się mogą zarówno rozkładane krzesła, jak i zdecydowanie wygodniejsze leżaki. Najlepiej jest postawić na te wzbogacone o podłokietniki, dzięki którym spędzanie czasu na zewnątrz będzie jeszcze bardziej komfortowe.

Inne rzeczy dla dzieci, które warto mieć w swoim ogrodzie

Ogród dedykowany maluchom powinien być przede wszystkim bezpieczny, dlatego jeśli planujemy zamontować w nim elementy do wspinaczki lub huśtawki ogrodowe, dobrym pomysłem będzie wyłożenie przestrzeni pod nimi przy pomocy specjalnych mat. Ich zaletą jest stosunkowo miękka, antypoślizgowa powierzchnia, dzięki której można uniknąć uszczerbku podczas ewentualnego upadku. Do wyboru są te w formie kostki, a także większych płyt, które nie tylko zapewniają komfort w trakcie zabawy, ale również pięknie się prezentują.

Dobrym pomysłem jest pozostawienie wolnej przestrzeni, z dala od roślin, rabat, czy drogi. Miejsce takie można bowiem zagospodarować pod mini boisko, na którym zostaną rozłożone bramki, czy ulokowane kosze do gry w piłkę. Świetnym pomysłem są także drewniane domki, które mogą zostać uzupełnione o zjeżdżalnię lub piaskownicę. Alternatywę stanowią dla nich namioty, które zamienią się w miejsce zabaw, ale mogą również posłużyć jako przestrzeń do relaksu i ochrona przed promieniami słońca.

 

 

Materiał promocyjny

168 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent