Weleda
Weleda Baby

Wiking Vulgar i porażający turniej talentów. Recenzja

Wiking-Vulgar-i-porażający-turniej-talentów
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Tym razem w wiosce Wikingów jest bardzo mroźno.

Zima za oknami sprawia, że wszyscy są markotni, a dzieciaki się nudzą. Kres temu położy jednak dźwięk trąby, który wezwie wszystkich na spotkanie w Wielkim Dworze. Król Olaf w trosce o radość swoich poddanych, zorganizuje wielki turniej talentów. Swój udział zapowiada księżniczka Freja, rodzice Vulgara i on sam, choć bardzo długo nie będzie miał pomysłu czym zadziwić publiczność.

Kolejne rozdziały odkrywają przed czytelnikami niepohamowaną kreatywność Vulgara, który planuje wystawić sztukę o mitycznym bohaterze, a w trakcie prób doprowadza dom do ruiny. Siebie osadza w roli głównej, przyjaciel Knut będzie odgrywał jednocześnie gnoma i olbrzyma, a ukochany pupil wystąpi w roli smoka. Vulgar spotka jeszcze wiele trudności: co będzie udawało skarb? czy pozwolić Frei na odegranie roli księżniczki? I czy ulubiony złoty hełm króla Olafa to dobry rekwizyt teatralny? Czas na przygotowania jest bardzo krótki, jednak Vulgar wyobraża sobie jak wymachując mieczem na scenie budzi strach i trwogę widzów.

Tak to już bywa w serii o Wikingu, że nic nie dzieje się tak, jak życzą sobie tego bohaterowie.

Występ Bardów z Porycza budzi wśród widzów salwy śmiechu, występujący bez przerwy słyszą chichoty. W pewnej chwili Vulgar czuje się naprawdę zawiedziony totalną porażką swego dramatycznego przedstawienia. Autor nie pozwala Wikingowi załamywać rąk, a czytelnicy uczą się, że nawet gdy wszystko toczy się inaczej niż założyliśmy, nie musimy się poddawać. Dzięki Frei doprowadzają przedstawienie do końca i wszystko bardzo, bardzo dobrze się kończy.

Ewelina Zielińska

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wiking Vulgar i porażający turniej talentów cz.4
Autor: Odyn Rudobrody
Data wydania: 2015
Format: 128×198
Liczba stron: 100
Wiek czytelnika: 6-8 lat
Seria: WIKING VULGAR
Wydawnictwo Zielona Sowa

Zapraszamy do działu recenzji książkowych Miasta Dzieci! 

 

 

175 ocen
4.96
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Ewelina Zielińska

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent