Weleda
Weleda Baby

Wiersze łaciate i jeden w kratę. Recenzja

Wiersze-łaciate-i-jeden-w-kratę
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Agnieszka Frączek jest już doświadczoną autorką literatury dziecięcej. Jej wiersze i rymowanki bawią oraz uczą małych odbiorców, pokazując im przede wszystkim, jak bogaty jest język polski. Pisarka jest bowiem doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką, a także leksykografem. Również w Wierszach łaciatych i jednym w kratę odnaleźć można związki frazeologiczne, które znane są nam z codziennego życia, a na których zbudowane zostały opowiedziane w rymowankach historie. Czytelnicy uczą się w ten sposób, jak sprawnie i w różnych kontekstach można posługiwać się licznymi zwrotami i wyrażeniami. Jeśli doda się do tego dużą dozę dobrego humoru, nierealne zdarzenia i postacie, można mieć pewność, że dzieci sięgają po wartościową i sprawiającą im wiele radości literaturę.

Dużym atutem Wierszy łaciatych i jednego w kratę jest piękna szata graficzna.

Jola Richter-Magnuszewska, ilustratorka książki, zadbała o to, by czytanie wierszy Agnieszki Frączek było niesamowitą przygodą. Charakterystyczne dla artystki, zabawne i jakby wyjęte wprost z dziecięcej wyobraźni, rysunki, zachęcać będą do kontynuowania lektury, która będzie wzbudzać śmiech i motywować do tworzenia własnych, nadrealnych opowieści i obrazków.

Wiersze łaciate i jeden w kratę rozbawią największych nawet smutasów.

Agnieszka Frączek w zabawnych wierszykach uczy dzieci sprawnego posługiwania się związkami frazeologicznymi, jednak przede wszystkim bawi i motywuje do samodzielnego tworzenia opowieści o swoich pupilach – tych posiadanych i wymyślonych. Wartość książki podnosi piękna szata graficzna ze wzbudzającymi śmiech oraz rozwijającymi dziecięcą wyobraźnię ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Agnieszka Frączek
Wiersze łaciate i jeden w kratę
Ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska
Wydawnictwo Muza S.A.
Warszawa 2014

 

 

430 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent