Wielka Księga Uśmiechów

Wielka-Księga-Uśmiechów
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Księga z najprawdziwszymi Uśmiechami
Wielka Księga Uśmiechów to pomysł, który musiał się pojawić – Mówi Aleksandra Witkowska, Baumit, mecenas projektu społecznego- Już po pierwszej edycji wiedzieliśmy, że zabawa w malowanie sprawia dzieciom ogromną frajdę. Patrzyliśmy na twarze malujących dzieci, których kolorowy świat zaczynał się wraz folią rozciągniętą na ziemi. Postanowiliśmy utrwalić te obrazki na dłużej… Podczas kolorowych emocji w siedmiu miastach Polski pracowało kilku fotografów. Wielka Księga Uśmiechów ukaże się nie tylko w formie drukowanej. Za kilka tygodni będzie dostępna na stronie WWW.koloroweemocje.pl

3 czerwca w Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Warszawie
Zebrały się setki a nawet tysiące dzieci aby wspólnie stworzyć najbardziej kolorowe Bajkowe Miasteczka. Malowały gotowe makiety budynków. – Dzieci miały do dyspozycji w każdym mieście po 20 domków różnej wielkości – informuje Andrzej Just, prezes firmy Baumit, mecenas imprezy – Dostały wszystkie potrzebne im do zabawy materiały: farby i pędzle. Opiekujący się dziećmi moderatorzy pokazywali, jak mieszać kolory i jak nakładać je na powierzchnię.

Wielkie Malowanie
Podczas Wielkiego Malowania, głownie dzięki mecenasowi imprezy, dzieciom rozdano prawie 20 tysięcy gadżetów i upominków. Nie zabrakło balonów, smyczy, koszulek, farb, a dzięki hojności sponsorów owoców, słodyczy i zabawek. W wielu miastach, miejsca gdzie odbywała się zabawa ulice opanowały dzieci w kolorowych pelerynkach z białymi balonikami w rączkach. Tego dnia Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin, Wrocław i Warszawa należały do najweselszych miast w Polsce. Zewsząd rozbrzmiewały dziecięce śmiechy bawiących się farbami dzieci. Malowanie odbywało się bez ingerencji dorosłych, dlatego powstały domki, dokładnie takie jakie widzą tylko dzieci w Swojej Krainie Fantazji.

Przez pierwszą część dnia dzieci malowały domki a druga część imprezy polegała na wspólnym czytaniu bajek i związanymi z nimi zabawami. Niektóre dzieci spędziły na Kolorowych Emocjach nawet kilka godzin, gdyż nie chciały przegapić ani jednaj przygotowanej dla nich atrakcji. Było przeciąganie liny, konkursy na najśmieszniejsze miny, rzucanie butem siedmiomilowym, oddzielanie grochu od fasoli.

Patroni Medialni
Patronami honorowymi tworzonych przez Baumit Kolorowych Emocji prezydenci Gdańska, Łodzi, Katowic, Poznania, Szczecina i Warszawy, Kapituła Orderu Uśmiechu, Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom, Stowarzyszenie Architektów Polskich i Biuro Rzecznika Praw Dziecka.

Polecamy również  Uśmiechnij się! oraz Rodzice… radość z rodzicielstwa

 

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent