Weleda
Weleda Baby

Wiele hałasu o stare kości. Recenzja

Wiele hałasu o stare kości recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kiki rozwiązuje zagadkę Brigitte Krautgartner jest serią powieści kryminalnych dla młodszych czytelników. Warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ została pomyślana tak, by pokazać historię zakonu benedyktynów, ale też by motywować dzieci i młodzież do samodzielnego poszukiwania informacji historycznych na temat miejsc, w których się znajdują i do bacznego przyglądania się otaczającej ich rzeczywistości. Dzięki temu nawet z pozoru nudne wakacje, mogą zmienić się w fascynującą przygodę.

Kiki tym razem zaangażowała się w poszukiwanie dowodów, potwierdzających oszustwo, jakiego chciały dopuścić się osoby, które stały za procederem sprowadzenia brakujących szczątków błogosławionego Henryka.

Z relikwiami łączyła się przepowiednia, która zapowiadała pomyślność mieszkańców miasteczka, jeśli tylko relikwie zostaną skompletowane. Kiki i później także jej przyjaciele zauważyli jednak, że za wydarzeniami związanymi z zakupem stopy błogosławionego, kryją się liczne zagadki, które trzeba rozwiązać. Szybko okazało się też, że dziewczynce grozi wielkie niebezpieczeństwo, co mogło ją zniechęcić do wszelkich detektywistycznych działań.

Brigitte Krautgartner po raz kolejny intryguje odbiorców kryminalną zagadką, która tym razem wydaje się być jeszcze bardziej interesująca, bo trudniejsza do rozwikłania i niebezpieczna. Jednak i w tym tomie serii zwyciężą przyjaźń oraz prawda, co pokazuje czytelnikom, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Cenić trzeba też serię Kiki rozwiązuje zagadkę za propagowanie wiedzy na temat zakonu benedyktynów i innych ciekawostek historycznych, co inspiruje młodych ludzi do poszukiwania informacji na temat miejsc, w których żyją.

Kiki-detektywka zachęca czytelników do rozwiązywania kolejnej zagadki kryminalnej. Brigitte Krautgartner zadbała o to, by mali odbiorcy przeżyli niesamowitą przygodę, ucząc się jednocześnie wiele na temat zakonu benedyktynów, szczególnie zaś poznając codzienność jego mieszkańców, co oswaja ich z życiem zakonników. Wiele hałasu o stare kości staje się więc interesującym kryminałem dla dzieci i młodzieży, przygotowującym ich do wybierania wartościowych tytułów z tego gatunku w przyszłości, kiedy będą już dorosłymi czytelnikami.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Wiele hałasu o stare kości
Brigitte Krautgartner
Seria: Kiki rozwiązuje zagadkę
165 stron, 135 x 205 mm, oprawa miękka
Wydawnictwo Święty Wojciech

155 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent