Warszawska Syrenka

Jury mazowieckiego Finału XXIX Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, odbywającego się w dniach 8 – 9 kwietnia 2006 r. w Mazowieckim Centrum Kultury przesłuchało i oceniło uczestników – laureatów przeglądów powiatowych i rejonowych, wytypowanych do finału z całego województwa mazowieckiego.

Tegoroczny konkurs charakteryzował się wysokim poziomem i wyjątkowo dużą ilością uczestników. Jury doceniło dobre przygotowanie uczestników, staranny dobór repertuaru i głębokie zrozumienie prezentowanych tekstów. Profesjonalne jury stwierdziło bardzo wysoki poziom przygotowania do konkursu i ciekawy, bardzo zróżnicowany dobór repertuaru. Stopień przygotowania i opanowania pamięciowego tekstu oraz widoczna i niezwykle istotna pomoc opiekunów, nauczycieli i rodziców przekroczyła nasze oczekiwania. Cieszymy się, że konkurs przyczynia się do wzrostu kultury mowy i dbałości o piękno języka polskiego.

Warszawska Syrenka – to konkurs o długoletniej tradycji, który na stałe zaistniał w kalendarzu imprez kulturalnych stolicy. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był Warszawski Ośrodek Kultury, od kilku lat organizacją zajmuje się Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki. Istotą konkursu jest ujawnianie młodych talentów recytatorskich, a także propagowanie i popularyzacja literatury wśród dzieci. W konkursie biorą udział uczniowie klas O-VI szkoły podstawowej i wszystkie klasy gimnazjum. W szkołach i ośrodkach kultury zgłaszają się do udziału setki młodych uczestników.

Polecamy również  XV Dziecięce Spotkania Teatralne  oraz Literatura głębinowa

 

 

 

 

Autor tekstu : Monika Olechno Biuro Prasowe MCKiS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:syrenka
Warszawska Syrenka