Zapraszamy do Klockowni!
UD

Wakacje w wielkim mieście. Recenzja

Wakacje-w-wielkim-mieście
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wakacje w wielkim mieście Marcina Pałasza to zabawna powieść dla młodych odbiorców, która zaskakuje i staje się przestrogą dla tych, którzy postanawiają ugotować rosół mimo, że nigdy wcześniej tego nie robili.

Marcin Pałasz opublikował Wakacje w wielkim mieście w 2006 roku. Dziś możemy wziąć do ręki drugie wydanie powieści. Dzięki Wydawnictwu BIS otrzymało ono również nową szatę graficzną. Jest to opowieść o przygodach Bąbla i jego najbliższych. Chłopiec wraz z rodzicami lipiec miał spędzić w mieście. Już na początku wakacji przeprowadziła się do bloku, w którym mieszkał, piękna Kaja. Dziewczyna rozkochała go w sobie od pierwszego wejrzenia. Dzięki znajomości z Kają, bohater nigdy się nie nudził, przedstawił też jej i czytelnikom wielu mieszkańców osiedla. Kiedy mama Bartka postanowiła wyjechać, on i ojciec musieli jakoś zadbać o dom. Postanowili ugotować rosół, którego nigdy wcześniej nie robili. Dzięki temu zamieszkała u nich żywa kura, a martwa eksplodowała. Nie można więc mieć żadnej wątpliwości, że ta powieść rozbawi czytelników do łez.

Wakacje w wielkim mieście to nie jest tylko lektura na lato.
Jest to powieść, którą trzeba przeczytać zawsze wtedy, kiedy jest się smutnym lub znudzonym. Czytelnik znajdzie w niej tak dużo zabawnych sytuacji, że będzie się śmiać przez cały czas czytania książki. Młodzi jej odbiorcy szybko utożsamią się z postacią Bartka, ponieważ wielu z nich żyje w podobny sposób, borykając się z problemami, jakie mają dzieci i młodzież mieszkający w wielkim mieście.

Marcin Pałasz po raz kolejny więc bawi czytelników, pokazując przy tym jak wielkie znaczenie ma przyjaźń i dobroć człowieka. Nawet w wakacje w wielkim mieście można dobrze się bawić, przeznaczając część wolnego czasu na pomaganie innym i spotkania z prawdziwymi przyjaciółmi. Dzięki temu zdobywa się serce rówieśników oraz sąsiadów, a przy tym można trafić i na prawdziwy skarb…

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Wakacje w wielkim mieście
Marcin Pałasz
Projekt okładki i ilustracje Katarzyna Sadowska
Wydawnictwo Bis
Warszawa 2014

 

241 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent