ICE – w nagłym wypadku

I.C.E. to skrót od słów „In Case of Emergency” czyli w nagłym wypadku. Znany jest przez służby ratownicze na niemal całym świecie.

Na standardowych dokumentach, które nosimy ze sobą (dowód osobisty, legitymacja szkolna, legitymacja studencka, książeczka wojskowa) nie ma miejsca na bardzo ważne informacje – naszą grupę krwi, przewlekłe choroby, przyjmowane leki, uczulenia… A przecież szybki dostęp do takich informacji może ułatwić udzielenie pomocy, w razie jakiegokolwiek wypadku!

Rozwiazaniem jest inicjatywa I.C.E – promowana przez służby ratownicze, organizacje i stowarzyszenia w tym Polski Czerwony Krzyż. Możesz w aktywny sposób przyczynić się do ułatwienia pracy tym służbom i pomóc im uratować twoje zdrowie i życie!

Wypełnij kartę ICE – i umieść na niej telefon do bliskiej osoby.

W swoim telefonie komórkowym zapisz pod opisem „ICE” numer osoby, która najwięcej wie o twoim zdrowiu. Jeżeli takich osób jest więcej zapisz je jako ICE2, ICE3…

Każdy rodzic może zadbaćo to, by jego dzieci w razie wypadku otrzymały szybszą i właściwą pomoc – wypełnić dla nich karty ICE i dopilnować by w komórce starszych pociech znalazł się numer ICE.

 

 

Autor tekstu : Małgorzata Klejn

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie